Počuli ste už o novom type milenca? Je ním cannasexuál

Počuli ste už o novom type milenca? Je ním cannasexuál

Ste počas milovania strnulá, napätá a v strehu? Túžite po vášnivejšom, spontánnejšom a uvoľnenejšom milovaní?  Mnohí ľudia sa vtedy spoliehajú na konope, ktoré je údajne dobré na uvoľnenie svalov. Ide o jeden z ďalších mýtov alebo o overený fakt?

Konopné krémy a spreje
Nie, nebojte sa, nebudeme rozprávať o fajčení marihuany, hoci aj to je spôsob, ktorý niektorí ľudia používajú na uvoľnenie pred sexom a po ňom. Máme na mysli inú podobu konope. Priaznivci tejto rastlinky si totiž nemôžu vynachváliť konopné spreje a krémy, ktoré pomáhajú odstrániť napätie vaginálnych svalov a odstrániť úzkosť. Zároveň vytvárajú „teplo“ a pohodlie v oblasti intímnych miest, čo podľa užívateľov vedie k omnoho lepšiemu a intenzívnejšiemu vyvrcholeniu.

A čo negatívne účinky?
Poradkyňa v oblasti sexuálneho spolužitia, americká terapeutka Ashley Mantová z Kalifornie označila tento nový trend termínom cannasexuál. Ide o ľudí, ktorí k sexu potrebujú konope. Napriek tomu, že užívatelia na účinky týchto sprejov a krémov nedajú dopustiť, odborníci varujú, že ich dlhodobý vplyv na ľudský organizmus doposiaľ nebol podrobne overený.

Výrobky, ktoré prichádzajú do styku s telom, by mali byť zdravotne nezávadné, o čom v prípade kanabidiolu, môžeme pochybovať. Je všeobecne známe, že samotné konope môže prispieť k uvoľneniu nervového systému, čo pomôže človeku zažiť lepší orgazmus, ale čo sa týka lokálnej aplikácie, jedná sa o veľkú neznámu. Odborníci nevedia, ako kanabidiol vplýva na vagínu, ktorá priamo konope vstrebáva.

Grandiózny orgazmus
Cannasexuáli však stoja nad vecou. Konopné gély často používajú ako lubrikanty. Ich účinky popisujú ako prvotné teplo, potom príjemné chvenie až mravenčenie. Následne nastupujú pocity akoby straty kontroly a zábran, ktoré človeku zvyčajne bránia prežiť sex naplno. Aj keby to bolo iba placebo, jeho užívatelia vravia, že tieto gély nič nenahradí, pretože orgazmus, ktorý po ich aplikácii prichádza je neopísateľný.  

Je to vôbec legálne?
Napriek tomu, že samotná marihuana je u nás nezákonná, EÚ povoľuje pestovanie konope s obsahom THC do 0,2 % pre technické a priemyselné účely (preto sa používa do gélov a krémov). Krémy na uvoľnenie svalov sú bežne dostupné v internetových obchodoch alebo tzv. Konopných lekárňach. Odporúčame vám však ostať opatrní, pretože kým krémy a gély neprejdú príslušnými testami, ide o hazard so zdravím.  

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa