Povaha podľa dňa narodenia: Ktorý deň v týždni ste prišli na svet?

Povaha podľa dňa narodenia: Ktorý deň v týždni ste prišli na svet?

Nielen mesiac narodenia, ale aj deň, keď sme sa narodili, prezradí veľa o tom, akí naozaj sme.

PONDELOK
Určujúca vlastnosť: LÁSKAVOSŤ

Ak ste sa narodili v pondelok, s najväčšou pravdepodobnosťou ste veľmi empatická a láskavá. Okamžite cítite, ak sa s vaším partnerom alebo okolím čokoľvek deje. Ste skvelá poslucháčka a priateľka. Máte silné umelecké vlohy, ste veľmi duchovne založená, často sa prenesiete do sveta fantázie. Vyčerpáva vás akákoľvek negativita v okolí. Vaša empatia siaha až tak ďaleko, že často preberáte nálady a postoje okolia.   
Potenciálne negatíva
Prehnaná precitlivenosť, vytváranie symbiotických vzťahov v partnerstve aj na pracovisku, nerešpektovanie svojich hraníc ani tých okolo.

UTOROK
Určujúca vlastnosť: CTIŽIADOSTIVOSŤ

Niekedy sa zdá, akoby sa všetci stredovekí rytieri a najväčší vodcovia dejín narodili práve v tento deň. Utorkové deti charakterizuje odvaha, ctižiadostivosť, silná osobnosť a prirodzená autorita. Ak ste sa narodili práve v tento deň, je veľmi pravdepodobné, že dosiahnete väčšinou všetko, čo si zaumienite.
Potenciálne negatíva
Niekedy môžu ísť až „cez mŕtvoly“ alebo sú tvrdohlavé či egocentrické.

STREDA
Určujúca vlastnosť: VŠETKO PRE RODINU

Ak sa vaši rodičia alebo partner narodili v stredu, ste šťastná žena. Ľudia, ktorí sa narodili uprostred týždňa, žijú a dýchajú hlavne pre svoju rodinu. Spravili by pre ňu prvé i posledné. Sú veselí, komunikatívni, hraví a je s nimi zábava.
Potenciálne negatíva
Niekedy sú príliš mentorskí a na tých, ktorých najviac milujú, aj dosť nároční alebo kritickí.

ŠTVRTOK
Určujúca vlastnosť: ŠTEDROSŤ

Mamonárka rozhodne nie ste! Ste veselá, spoločenská a so všetkým sa rada podelíte. V akúkoľvek dennú či nočnú hodinu ste ochotná pomôcť nielen svojim najbližším, ale aj takmer cudzím osobám vo svojom okolí. Nepreháňajte to a myslite občas trochu aj na seba, inak vás to úplne vyčerpá energeticky aj finančne.
Potenciálne negatíva
Rozhadzovačnosť, potreba byť stredobodom pozornosti, prehnaná starostlivosť o svoje okolie, ktorá môže až dusiť.

PIATOK
Určujúca vlastnosť: SPOLUPATRIČNOSŤ

Ste ideálna zamestnankyňa všade tam, kde je nutné pracovať ako jeden tím. Máte v sebe presnú dávku empatie, racionality aj schopnosť správne odhadnúť situáciu a ľudí okolo. Neprepadáte hystérii, často fungujete ako mediátor medzi kolegami či rodinou. Ste skvelá manipulátorka.
Potenciálne negatíva
Občas môžu byť lenivé a alibistické, a ak svoju schopnosť manipulovať okolie nenasmerujú na prospech celku a ostatných ľudí, môžu byť nebezpečné.

SOBOTA
Určujúca vlastnosť: OBETAVOSŤ

Ste dobrý, láskavý a obetavý človek. Vždy myslíte najskôr na iných, až potom na seba. Máte také minimalistické ego, že ak sa aspoň trochu nenaučíte brať do úvahy aj svoje potreby a pocity, úplne sa uštvete alebo od vyčerpania uzavriete do seba. Ste veľmi precízna, dôsledná a okolie sa na vás môže spoľahnúť.
Potenciálne negatíva
Niekedy sú prehnané pedantky. Ak sa sklamú, uzavrú sa do seba alebo sa u nich môže úplne prepólovať ich obetavosť na emočný chlad.

NEDEĽA
Určujúca vlastnosť: PÝCHA

Niet sa čo čudovať, že ste optimistická, charizmatická a väčšinou aj veľmi úspešná žena. Hovorí sa, že nad všetkými, ktorí sa narodili v nedeľu, drží šťastena ochrannú ruku. Nedeľné deti dosiahnu väčšinou všetko, čo si zaumienia, sú veľmi talentované a šikovné. Veci im idú ľahšie ako ostatným.
Potenciálne negatíva
Keďže sa im väčšinou všetko darí a málokedy musia čeliť krízam, občas môžu skĺznuť do namyslenosti či do egocentrizmu.

Autor: Katarína Galská
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Prírodná medicína"

Poradňa