Povedať priateľke, že ste HO videli s inou?

Povedať priateľke, že ste HO videli s inou?

Zažili ste už niekedy situáciu, v ktorej ste len tak bezstarostne kráčali po meste a zrazu ste zazreli priateľa svojej najlepšej kamarátky v objatí inej ženy? Určite je to nepríjemná situácia, ktorá vo vás rozozvučala otázku: Povedať jej to alebo radšej nepovedať?

Ťažká dilema    
Odpoveď na túto otázku nie je vôbec jednoduchá a jednoznačná. Závisí od mnohých okolností. Ak sa s priateľkou navzájom dohodnete, že si poviete, ak by ste jedna z vás vedeli o nevere toho druhého partnera, možno je situácia jednoduchšia. Viete na čom ste a čo máte urobiť. Ale ak ste si nič také nepovedali, dilema je na svete.

Uistite sa   
Prvým krokom je 100% overenie si toho, či naozaj ide o partnera vašej priateľky. Kým si nie ste absolútne istá, nič nepodnikajte. Nemôžete ísť za priateľkou iba s domnienkou, že sa vám zdalo, že ste videli jej priateľa v chúlostivej situácii. Overte si svoj postreh nenápadnými otázkami, kde dotyčný v danom čase bol a čo robil. Nie vždy všetko je také, ako na prvý pohľad vyzerá.

Určite vy?  
Dobrým zamyslení sa je aj fakt, či takúto informáciu by chcela počuť vaša kamarátka práve od vás. Máte k sebe naozaj tak blízko, že to od vás nevezme ako podrypávanie, ale ako zdôverenie sa najlepšej priateľke? Možno máte spoločnú priateľku, ktorá má k nej ešte bližšie ako vy. Ak vie udržať tajomstvo, skúste sa s ňou poradiť, možno vám bude vedieť povedať, či to dotyčná príjme alebo nie.

Rozmýšľajte o dôsledkoch
Dôkladne zvážte situáciu, či je vhodné obdobie na to, aby ste takúto informáciu kamarátke povedala. Možno práve prišla o prácu, bola konfrontovaná s úmrtím v rodine alebo zažila inú stresovú situáciu. Vtedy by nebolo ideálne zaťažiť ju takouto ďalšou jóbovkou. Ak sa rozhodnete povedať jej to, pokúste sa o to až v období, keď zvládne iné záťažové situácie, prinavráti sa späť do formy a bude schopná sa s touto nepríjemnou informáciou vyrovnať.

Aká je realita? 
Predtým, ako sa rozhodnete povedať kamarátke o záletoch jej priateľa, zahrajte sa na malého detektíva a posondujte nenápadne v tom, aký majú vzťah priateľka so svojim priateľom. Možno zistíte, že o jeho záletoch aj vie alebo minimálne o nich tuší a v podstate jej to ani nevadí, lebo je s tým zmierená. Možno majú malé deti a sama by ich starostlivosť neutiahla alebo má na to iné subjektívne dôvody. V takomto prípade treba držať radšej jazyk za zubami, nesúdiť priateľku, aby ste v konečnom dôsledku o ňu neprišli.

Hoďte udičku
Ak sa stále neviete rozhodnúť, pokúste sa navodiť tému, ktorá vám pomôže rozlúsknuť tento oriešok. Skúste ako dve priateľky voľne konverzovať o tom, čo by bolo, keby partneri boli neverní. Možno sa dozviete, že vaša priateľka by za nič na svete nechcela o tom vedieť alebo povie, že určite by o tom chcela vedieť, aby nebola za blbca. Podľa toho sa môžete zariadiť. Nesmiete ale zabudnúť, že reakcia ľudí, ak sú priamo konfrontovaní takouto informáciou môže byť rôzna a môže to priniesť rozličné riziká. Preto radšej dvakrát merajte a raz režte!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa