Poznáte sexuálny wellness? Snáď príde aj k nám

Poznáte sexuálny wellness? Snáď príde aj k nám

Žijeme v dobe, v ktorej máme stres na dennom poriadku. Potrebujeme sa intenzívnejšie venovať telu, duši i mysli, aby sme dokázali byť fit čo najdlhšie.

I preto sa do popredia dostáva filozofia wellness, ktorá má dnes mnoho podôb. Neustále vznikajú nové smery a rôzne podoby wellness, dokonca v niektorých firmách sa uplatňuje táto filozofia na pracovisku, hovorí sa o wellness v súvislosti so životným prostredím. Nedávno prenikla do éteru informácia, že na obľúbenosti získava tzv. sexuálny wellness. Ak vás zaujíma, o čo ide, ste na správnej adrese.

Prepojenie tela a psychiky
V prvom rade treba zdôrazniť, že sexuálny wellness je niečo iné ako samotný sex. Tento pojem zahŕňa všetky sexuálne aktivity, pri ktorých sa dokážeme sústrediť nielen na fyzické potešenie, ale aj na našu myseľ, emócie a dušu. Na jednej strane totiž žijeme v dobe, kedy sme presýtení sexom, no na druhej strane vidíme ako puritánsky sa niektoré kultúry na sex dívajú. Preto je dôležité vytvoriť si k sexu taký vzťah, ktorý ho neskomercionalizuje a zároveň nám prinesie relax, uvoľnenie, vzrušenie i zábavu. A práve to ponúka sexuálny wellness.  

Špeciálne pobyty
Vo wellness čoraz viac pribúda klientov, ktorí vyhľadávajú špeciálne pobyty zamerané na rozvoj sexuálneho zdravia a pohody. K sexu sa snažia pristupovať otvorene, s rešpektom k svojmu telu a prirodzenému zdravému sexu. Kurzy a pobyty ponúkajú možnosť uvoľniť sa a posilniť svoje sexuálne zdravie a osobné šťastie, v pároch, ale aj jednotlivo. Existujú v rôznych podobách, sú určené pre heterosexuálov, ale aj špeciálne pre homosexuálov.

Cesta k sexuálnemu šťastiu
Meniace sa pohľady na prirodzenú a uvoľnenú sexualitu so sebou prinášajú predpoklad, že sa bude o sexuálny wellness zaujímať stále viac klientov. V Rakúsku, Nemecku, Španielsku či v Anglicku už dnes nájdete zariadenia s konkrétnym wellness programom a koučingom, ktorý je zameraný na zlepšenie partnerských vzťahov a vzájomnej komunikácie, ale aj na znovuzískanie sebavedomia v intímnej oblasti. Rezorty ponúkajú napríklad špeciálne programy pre ženy, ktorým sa venuje sexuálna trénerka, odborníci na panvové dno aj na aspekt osobného sexuálneho šťastia a naplnenia. Verme, že nepotrvá dlho a podobné zariadenie vznikne aj u nás na Slovensku.

Namiesto nemocníc wellness zariadenia
V rámci wellness zariadení pracujú aj poprední sexuológovia, ktorí pomáhajú ľuďom zvládať rôzne typy problémov. Štúdie potvrdili, že existuje väčšia šanca odstrániť ťažkosti v intímnej oblasti, keď je človek uvoľnený, nachádza sa v príjemnom prostredí spojenom s procedúrami a masážami, a preto odborníci navrhli, aby k terapii nedochádzalo v prostredí nemocníc, ale v rámci wellness zariadení.

Najčastejšími problémami, ktorými sa odborníci zaoberajú je eliminácia bolesti počas pohlavného styku, Kegelove cviky, neschopnosť mať pohlavný styk či hanblivosť. Zaujímavosťou sú párové terapie za účelom dosiahnuť väčší sexuálny súlad medzi partnermi. Celý pobyt spríjemňujú rôzne druhy masáží, pobyt v saunách, kúpeľ s lupeňmi ruží, zmyselné vône a k dispozícii sú i erotické pomôcky.  

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa