Pozor na dĺžku chĺpkov! Každá vyžaduje iný tip pomôcok na ich odstraňovanie

Pozor na dĺžku chĺpkov! Každá vyžaduje iný tip pomôcok na ich odstraňovanie

Holenie intímnych miest patrí už k našej bežnej hygiene. No napriek tomu ho netreba podceňovať. Ide predsa o naše chúlostivé miesta na tele.

Ak sa nám stane, že pri ňom spravíme chyby, hrozia nám nepríjemnosti. Sú to napríklad červené pupence, bolestivé vrastené chĺpky a niekedy i poranenie. Chcete sa týchto problémov vyvarovať? Potom sa skúste vyhnúť nasledujúcim zásadným chybám.

1. Holenie protismere rastu chĺpkov
Najčastejšou chybou je práve holenie v nesprávnom smere. Túžite vlastniť zapálené vrastené chĺpky pod kožou a nepríjemnosti s tým spojené? Tak holenie protismere vám ich zaručene spôsobí. Ak teda nechcete byť dobrovoľnou trpiteľkou, hoľte si intímne partie v smere rastu ochlpenia.

2. Nesprávny čas holenia
Keďže ide o naše citlivé miesta, vyhraďte si na odchlpovaciu procedúru dostatok času. Určite sa to nesnažte zapasovať do ranného zhonu. Vhodnejšie je, ak sa na to podujmete vo večerných hodinách. A najlepšie po teplom kúpeli. Chĺpky sú mäkšie, poddajnejšie a pokožka menej podráždená. Ďalšou výhodou je, keď predsa len dôjde k jej podráždeniu počas holenia, môžete ísť spať bez nohavičiek, čo vám pomôže pokožku upokojiť. Takisto i počas noci sa pleť lepšie regeneruje.

3. Holenie na sucho

I táto chyba počas zbavovania ochlpenia tam dolu nám spôsobí začervenanie a zapálenie pokožky v týchto miestach. Preto radšej použite vhodné gély či peny, ktoré nám chĺpky aj okrem iného zmäkčia. Holenie je potom omnoho jednoduchšie. Bez zbytočného podráždenia.

4. Tupá žiletka
Môžete mať síce obavy, že ostrou žiletkou sa porežete, ale práve naopak tupá žiletka vám spôsobí omnoho viac nepríjemnosti. Jednak oholenie nebude také dôkladné. Jednak použitá žiletka obsahuje baktérie, ktoré iste nechcete preniesť do chúlostivých oblastí intímnych partií. A takisto tupý holiaci nástroj je príčinou i zarastených chĺpkov.

5. Nesprávna dĺžka chĺpkov
Tu záleží, aký spôsob odstraňovania ochlpenia zvolíte. Ak sa holíte prvýkrát a chcete na to ísť so žiletkou, chĺpky si pred holením skráťte nožnicami. Ale opatrne! Pre depiláciu voskom či strojčekom je vhodnejší naopak dlhší porast. No najmä na to všetko si doprajte dostatok času, aby ste sa neporanili a nezaniesli do rany infekciu.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa