Pozor na každodenné nástrahy: Čo ohrozuje našu pleť?

Pozor na každodenné nástrahy: Čo ohrozuje našu pleť?

Každý deň myslíte na to, čo je a nie je pre vaše telo zdravé, čo potrebuje, čo mu dať a čomu sa naopak úplne vyhnúť. Napadlo vám niekedy, že vaše telo ovplyvňuje predovšetkým váš životný štýl?

Najmä koža je vystavená enormnému stresu. Každý deň chodíte do práce, usilovne pracujete v kancelárii a večery trávite so svojimi deťmi sledovaním televízie alebo sa zabávate s priateľmi a do postele padnete úplne vyčerpaní. Hovoríte si, že takýto životný štýl je úplne bežný, ale práve ten môže prispievať k rýchlejšiemu starnutiu pleti.

Napríklad zlé odlíčenie pred spaním dá pleti poriadne zabrať. Nedokonalé odstránenie zvyškov make-upu zabraňuje pokožke dýchať a upcháva póry. Iba čistá pleť sa môže počas spánku správne regenerovať.


Život v meste môže byť vzrušujúci, ale pre našu pleť tiež nie úplne ideálny. Práve oxid uhoľnatý, ozón a ďalšie vzdušné častice spôsobujú, že naša pleť stráca vlhkosť a starne oveľa rýchlejšie. Škodlivé látky prenikajú kožou a urýchľujú v bunkách oxidačné procesy, ktoré majú vplyv aj na tvorbu vrások.

Vzhľad pleti môže ovplyvniť nielen znečistený, ale aj klimatizovaný alebo studený vzduch. Napríklad studený vzduch a vietor spôsobujú, že pokožka vytvorí svoju vlastnú ochrannú bariéru, ktorá zabráni normálnemu fungovaniu kožných buniek. Okrem toho je pokožka veľmi suchá, vyzerá ochabnuto a je oveľa citlivejšia. Klimatizovaný vzduch má na pleť podobný účinok, najmä na veľmi svetlé a  citlivé typy.


Ako s každodennými nástrahami najlepšie bojovať a zachovať si krásnu pleť? Kúzelné slovíčko znie hydratácia. Vyskúšajte novinku od L'Oréal Paris - ľahkú, ale pritom účinnú starostlivosť Hydra Genius. Tá obsahuje nielen výťažok z aloe, ale aj kyselinu hyalurónovú. Experti sa zhodujú, že popri hojivom účinku táto látka podporuje pružnosť pleti a vie maximálne hydratovať. Ľahká a inovatívna textúra hydratačného krému dodáva pokožke pocit hebkosti po celý deň. Hydratačný krém vráti pleti všetku jej vlhkosť a dodá jej sviežosť a jas.


Platená reklama

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa