Pozrite jej do skrine! TÚTO spodnú bielizeň by nemali nosiť mladé dievčatá!

Pozrite jej do skrine! TÚTO spodnú bielizeň by nemali nosiť mladé dievčatá!

Muži sú fascinovaní ženskými nohavičkami, ktoré nazývame tangáče. Priznajme si to, ženskému pozadiu pristanú, no z hygienických dôvodov sa neodporúčajú nosiť každý deň a hlavne nie dievčatám v pubertálnom veku. Tento drobný kúsok látky totiž môže spôsobiť veľké zdravotné problémy.

Väčšina gynekológov sa zhoduje v tom, že tango nohavičky môžu žene vyrobiť na vonkajších genitáliách odreniny. Ide o to, že prúžok látky sa mechanicky šúcha o vonkajšie pysky ohanbia a o konečník. Tieto často tela sa aj neskôr zle hoja. Spodná bielizeň býva často vyrobená z umelých materiálov, ktoré sú drsné a k telu nešetrné, to znamená len ďalšie problémy a alergie.

Neprírodný materiál nevie nasávať vlhkosť
Žena sa v takýchto tangáčoch môže viac potiť. Množí sa jej medzi nohami viac baktérii, objavujú sa výtoky. Žena je tam dole skôr náchylnejšia na infikovanie vírusmi. Za úplne najhoršie sa považuje, ak tento druh nohavičiek nosia ženy, ktoré rady a často jazdia na koni alebo bicyklujú.

Gynekológovia varujú pred zápalmi, alergiou na niektoré druhy syntetických materiálov, najväčším strašiakom je polyester. Ak tangáče, tak bavlnené alebo hodvábne. Je, samozrejme, dôležité dodržiavať hygienu a striedať tenké prúžky s klasickými nohavičkami.

Erotické mini gaťky

Nie sú novinkou posledných rokov, obliekali sa do nich už africké kmene. Objavili sa však v Brazílii, kde sa stali módnym hitom na plážach. Od chvíle, kedy a objavil je tento kúsok látky opradený mnohými škandálmi. Využívajú ho celebrity na svoju erotickú prezentáciu a stále viac mladých dievčat sa im chce podobať.

Tangáče ženám nezakrývajú takmer nič. Pokiaľ má žena veľmi vyvinuté pysky ohanbia, skutočne by nemusela mať ani tangáče. Je to pásik, ktorý sa jej skôr do pohlavia zareže. A čo sa týka zadočka. Ukazuje sa takmer celý.

Aj napriek varovaniam lekárov, tangá sa tešia stále väčšej obľube a kupujú sa z roka na rok viac. Dokonca neustále stúpa aj veková hranica. Kým kedysi boli tangá záležitosťou mladých a štíhlych žien, dnes si nimi svoju garderóbu spestrujú aj dámy vo vyššom veku.

Ak sa však nechcete vzdať tohto jedinečného kúska spodnej bielizne, sú spôsoby, ako predísť problémom v intímnych partiách pri ich nosení. Musíte tangáče striedať s klasickými nohavičkami. Tangáče prať takmer vo vriacej vode. Nevyberať si umelé látky a strih trochu medzi nohami širší ako je obyčajne.

Autor: maj
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa