Pravidlá líčenia v zrelom veku: Krásna aj v 50-ke

Pravidlá líčenia v zrelom veku: Krásna aj v 50-ke

Správnym mejkapom si dokážete ubrať aj desať   rokov. Keď sa pozriete do zrkadla, vidíte vrásky okolo očí, pigmentové škvrny a sivú unavenú pleť bez energie. Jedným z dôvodov je strata kolagénových vláken. Ich úbytok spôsobuje horšie prekrvenie pokožky, bledosť a sivastý nádych. Vekom sa delenie buniek a ich obnova spomaľuje, a tak je koža drsnejšia a suchšia.

Triky, ktoré pomáhajú
1. Lifting zdarma si môžete spraviť správnym vytvarovaním obočia. Upravené obočie robí totiž zázraky. Pinzetou ho upravte do požadovaného tvaru a chĺpky, ktoré blednú alebo majú sivú farbu, jednoducho prejdite špirálou na obočie. Farbu si zvoľte podľa svojho prirodzeného odtieňa vlasov.
2. Menšie vrásky sa dajú jednoducho zakamuflovať denným krémom alebo sérom s efektom antiage. Krém si zľahka vmasíruje do pokožky, nechajte vsiaknuť, až potom aplikujte mejkap.
3. Ak máte na tvári viditeľné začervenania, žilky a pigmentové škvrny, použite silne krycí korektor, ktorý je o tón svetlejší ako vaša pleť. Korektor nanášajte v tenkej vrstve a do pokožky ho zľahka vklepkajte.
4. Nepoužívajte priveľa mejkapu, pretože by sa usadil vo vráskach a nakoniec by celý efekt pokazil a vyzeral by ako maska.
5. Vekom sa pleť vysušuje, preto siahnite po hydratačných mejkapoch bez matnejúcich efektov. Čím ste staršie, tým viac potrebujete rozžiariť.
6. To isté platí aj o púdri. Ak si mejkap zvyčajne zakončíte púdrom, siahnite po priehľadnom, ktorý mejkap zafixuje. Nepoužívajte ho však priveľa, nechcete si predsa pridávať vrásky.

Báječný Tip!
Čarujte kontúrovaním

Všetko je len hra svetla a tieňov. Preto treba niektoré časti tváre zvýrazniť, iné schovať. Na stred čela, nos, bradu a líčka naneste o odtieň svetlejší mejkap, na strany čela, spánky a pod lícne kosti o odtieň tmavší. S prstami alebo štetcom zapracujte mejkap do pokožky a viditeľné prechody medzi tmavším a svetlejším mejkapom rozmažte dostratena.Líčenie na deň v štyroch krokoch
1. Ráno si aplikujte regeneračný denný krém, ktorý pleť povzbudí a vypne vrásky. Nezabudnite na očný krém. Pomôže zmierniť opuchy pod očami.
2. Viditeľné začervenania a fľaky zamaskujte korektorom. Potom naneste mejkap, ideálne s čiastočkami odrážajúcimi svetlo. Ak chcete tvár vymodelovať, použite dva rôzne odtiene – viď Báječný tip. Mejkap zafixujte ľahkým púdrom.
3. Sviežosť dodáte líčeniu použitím bronzujúcej alebo jemnej lícenky v marhuľovom odtieni. Naneste si ju pod lícne kosti, bradu a po stranách čela pri vlasoch.
4. Pery orámuje krémovým korektorom a zároveň prekryte aj časť kože okolo pier. Potom použite béžovo-ružový rúž. Do očnicového záhybu a pod spodné mihalnice naneste svetlohnedý očný tieň. Oči zvýraznite čiernou maskarou.

Tieto chyby nerobte!

Skúšate si nový mejkap pri zlom osvetlení
Naneste si ho na ruku a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút. Mejkap zvyčajne s teplou pokožkou zoxiduje a zmení sa. Výsledok si určite skontrolujte pri dennom svetle.

Používate nevhodnú textúru
Ak si na suchú pleť nanesiete matnejúci mejkap, celý dojem bude pôsobiť, akoby nebola dostatočne hydratovaná. Najlepšie urobíte, ak si vyberiete mejkap s textúrou na báze vody.

Máte príliš svetlý odtieň
Hoci ste svetlý typ, neznamená to automaticky, že potrebujete najsvetlejší odtieň. Ak si nie ste istá z dvoch odtieňov, určite si zvoľte ten tmavší. Navyše pri výbere rozhoduje aj to, či je váš odtieň pleti viac doružova alebo dožlta.

Vyberáte si mejkap s vysokým krytím

Ak potrebujete niečo zakamuflovať, siahnite po krycom korektore. Mejkap si zvoľte iba stredne krycí, inak by bol celkový dojem veľmi ťažký.

Zabudnete na krk
Pri nanášaní mejkapu často zabudnete na prechody medzi bradou a krkom. Potom máte dokonalý mejkap na tvári, ale krk svieti iným odtieňom. Prechody jednoducho rozotrite penou na nanášanie mejkapu a nezabudnite ňou zľahka prebehnúť aj spodok brady a krk. Môžete si pomôcť aj nanesením bronzera pomocou štetca.

Používate ten istý odtieň v lete aj v zime

Nájsť správny odtieň dá niekedy zabrať, a keď ho už máte, nie a nie sa s ním rozlúčiť. V takom prípade si kúpte jeden svetlejší na zimu a druhý tmavší na letné obdobie. V prechodných mesiacoch si správny odtieň môžete namixovať podľa potreby.

Autor: Ema
Foto: Shutterstock.com, archív firiem

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Nakupujeme"

Poradňa