Prečo by ste mali spať obaja cez noc naostro? Tu je drsná odpoveď

Prečo by ste mali spať obaja cez noc naostro? Tu je drsná odpoveď

To je otázka, ktorú si kladú mnohé ženy. Čo je zdravšie, alebo môže nám nejako spánok v nohavičkách či spánok „naostro“ uškodiť? Pravda je niekde uprostred.

Dôležitý je prístup vzduchu
Naše intímne partie potrebujú byť dostatočne „vetrané“, teda je dôležité, aby bol zabezpečený prístup vzduchu aj na tieto miesta. Inak dochádza k vytvoreniu vlhkého prostredia, čo podporuje vznik kvasiniek. Ako teda zabezpečiť prúdenie vzduchu aj v týchto oblastiach?

„Naostro“
Jednou z možností je spať bez nohavičiek. Neznamená to však, že od pása dolu musíte byť vyslovene nahá. Stačí, ak si oblečiete napríklad nočnú košeľu a nohavičky odložíte. Tak bude „vetranie“ zabezpečené. Prípadne si môžete obliecť aj voľné pyžamové gate (samozrejme, bez nohavičiek pod nimi).

V nohavičkách
Mnoho žien si však nedokáže predstaviť spať len tak bez nohavičiek. Ani to by nemal byť problém, pokiaľ zvolíte správne nohavičky. Dôležité je vybrať si prírodné vzdušné materiály, ktoré umožnia pokožke citlivých miest dýchať.Naopak, nie sú vhodné syntetické materiály a tesné nohavičky, ktoré zadržiavajú vlhkosť, zvyšujú teplotu v oblasti pošvy.

Neumožňujú dostatočný prístup vzduchu, a tým vytvárajú dobré prostredie pre množenie rôznych nežiaducich mikroorganizmov, napríklad spomínaných kvasiniek. Dobrou vo ľbou namiesto klasických nohavičiek môžu byť aj voľné a pohodlné bavlnené boxerky. Samozrejmosťou by malo byť, že ak už do postele nohavičky naozaj musíte, potom by to nemali byť tie, ktoré ste mali na sebe počas celého dňa...

Aj pre mužov
Spanie v spodnej bielizni môže mať negatívny vplyv aj na zdravie našich partnerov. Obzvlášť nezdravé je, ak zvyknú spať v tesných slipoch alebo obtiahnutých boxerkách, prípadne v spodnej bielizni z nepriedušných materiálov. Vtedy dochádza k prehrievaniu semenníkov a tým pádom je negatívne ovplyvnená tvorba spermií.

A keďže na mužskú plodnosť negatívne vplýva množstvo iných faktorov, načo to ešte zhoršovať, keď netreba? Naučte preto vášho drahého spávať radšej bez slipov či boxeriek. Prípadne mu na tento účel vyčleňte nejaké voľné bavlnené trenky alebo pohodlné pyžamové gate z prírodného materiálu.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa