Prečo si vziať chlapa, s ktorým ste sa už raz rozviedli?

Prečo si vziať chlapa, s ktorým ste sa už raz rozviedli?

Kedy vstúpiť do druhého manželstva s mužom, s ktorým sme sa už raz rozviedli? Za akých pravidiel? A má to vôbec zmysel? Nápovedou k obnoveniu manželského zväzku je radikálna premena jednej alebo oboch osobností partnerov. Po tom, čo každý z vás po rozchode absolvoval obdobie, ktoré ho niekam posunulo, vykryštalizovali sa sporné udalosti alebo ste v živote upriamili pozornosť na nové ciele, môžete ísť ďalej.

Už ste vyhoreli? Či?
Najlepším predpokladom na budúcu pozitívnu zmenu je neutrálna zmena, ktorá sa už udiala. Funkčnosť už raz vyhoreného vzťahu dosiahnete len tým, že sa vo viacerých smeroch prestanete vracať do minulosti. Staré problémy a traumy vyriešte ešte pred svadbou. Nový vzťah potrebuje čistý stôl o to viac, že ste s tým istým človekom ako predtým. Vždy budete mať voči nemu isté predsudky. V dobrom i negatívnom zmysle. Ešte kým niečo spraví, budete očakávať nejakú akciu.

Všetkých vzťahových paranojí sa ale musíte zbaviť. Na nové puto treba odvahu a odhodlanie. So vztýčenou hlavou pristupovať k veciam, ktoré vás desia. Inak sa znova stanú vaším kameňom úrazu. Hlavne inovujte! To isté bývanie, tá istá práca, miesta, priatelia, voľný čas? Musíte vymýšľať veci, ktoré vám pomôžu nemiešať spomienky v jednom hrnci spolu s tými minulými. Nájdite si nové aktivity a kruhy.

Pokus č. 2
Bez pozitívneho prístupu takáto náročná obnova vzťahu nevyjde. Musíte mu dôverovať, rovnako tak partnerovi, ako aj sebe. Musíte sa tešiť na všetko, čo spolu prežijete a vytýčiť si, že tento raz to bude „načisto“. Podobných pokusov už v živote veľa mať nebudete. Preto do toho dajte všetko. Je možné, že to napriek najúprimnejšej snahe vás oboch znova nevyjde. Nemyslite na to dopredu. A neľutujete to potom, ak sa to stane. Niektorí ľudia potrebujú v živote vyskúšať veci úplne bez ohľadu, aký bude konečný výsledok.

Autor: Hana

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa