Prečo sme my ženy stále nešťastné?

Prečo sme my ženy stále nešťastné?

Stále máme viac a viac práv, s deťmi nám už v hojnom počte pomáhajú muži, S kariérou je to tiež zelené, máme viac peňazí pre rodinu, aj pre seba. Mali by sme byť šťastné, že sme také emancipované a nie sa trápiť a sťažovať.

V každej vyspelej krajne ide životná úroveň ženy hore. Každá jedna má byť na čo hrdá a prečo byť spokojná. ALE! Tým, že ženy postupne opúšťajú ten pocit istoty „doma pri sporáku“, znamená to aj stresujúce stavy, pocity bezradnosti, skúška ich odvahy a schopností v konkurencii s mužmi.

Nie každá žena má rovnaké sebavedomie doma a v práci. Môžu byť však hrdé na svoje telo, o ktoré sa viac starajú ako v minulosti. Na druhej strane majú zase menej času na súkromný a intímny život.

Vo veku okolo 35 rokov má skoro každá nejakú stálu prácu, pravidelný príjem a stály vzťah. Nie, žartujeme. Je to iba sen každej ženy. Takýto ideálny stav má minimum z nich. Takýto stav by ale prispieval k pokoju a šťastnému pocitu.

Prečo sa ženy viac trápia ako muži?
Pretože sme citlivejšie povahy, niekedy príliš dôverčivé a naivné. Je to tak za slobodna, ale aj v manželstve. Veríme, že nemusíme manžela už skúšať, že ho poznáme dokonale, ale nie je to tak. A keď nás znenazdajky prekvapí, sme z toho v šoku a upadneme do depresie.

Ak chcete, aby vám muž zniesol každý večer modré z neba, potom by ste sa nemali vydávať. Iba vtedy sa vám môže stať, že budete obdarovaná často. Ženy čakajú, že im budú manželia verní, ale stále častejšie sa ocitajú pred pravdou, že nevera je „bežná“ vec, na ktorú si treba zvyknúť.

Nešťastná kvôli deťom
Ženy sa zvyknú trápiť aj kvôli deťom. Prežívajú ich starosti v škole, pretože ich otec nemá čas na to, aby sa porozprával s učiteľkou, pomáhal s úlohami, lebo tvrdo pracuje. Navyše, ak nechcete, aby ich jeho hnev a stres z roboty traumatizoval, radšej ani nechcete, aby sa s nimi bavil alebo s drobcami hral. A smútok naberá na sile. Predstavovali ste si totiž obraz šťastnej rodiny, každý víkend v jednom aute niekde na výlete.

Život ako telenovela
Zvykli ste si sledovať mexické telenovely až natoľko, že vás to ovplyvnilo v normálnom žití? Každá telenovela je dramatický príbeh s potokom sĺz, sklamania z lásky, útrap a smrti. Niektoré ženy uveria, že o tomto je život a považujú osudy hercov za niečo reálne. A kto zo života hrá túto nevďačnú úlohu? S kým sa hneď konfrontujeme? S prípadnými kolegami, súrodencami, manželmi, milencami. A prečo by sme po takom vekom negatívnom vplyve mali byť šťastné?

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa