Premeny v čase Květy Fialovej: Prečo až do svojej smrti nenávidela sex? (FOTO)

Premeny v čase Květy Fialovej: Prečo až do svojej smrti nenávidela sex? (FOTO)
29 fotiek v galérií

Bol to pre ňu nepredstaviteľný šok! Šok, z ktorého sa česká herečka Květa Fialová nespamätala celý život. Mala len pätnásť rokov, bola nevinná a bezbranná, keď ju počas druhej svetovej vojny znásilnili dvaja sovietski vojaci. V noci jej v izbe priložili k hlave revolver a dali na výber: Buď sa im oddá, alebo zomrie.

Poprava za zverský čin
Najhorší boli vojaci maršála Malinovského, ktorí pochádzali z ázijského vnútrozemia. Práve na takých mala smolu Květa. Keď sa na druhý deň zdôverila rodičom, čo sa jej v noci stalo, prvý raz videla plakať svojho otca, ktorý bol ako bývalý ruský legionár naozaj tvrdý chlap. Hoci ju vzal k lekárovi, jej traumu to nezničilo. Naopak, musela sa dívať spolu s celým plukom, ako oboch násilníkov zastrelili. Táto krutá skúsenosť navždy znemožnila Květe Fialovej tešiť sa z intímností, ktoré sú tajomstvom medzi mužom a ženou.

FOTO VNÚTRI Tá sa veru nezdá! Haberova Daniela otŕčala prsník cudziemu chlapovi!

Pred manželom ušla do márnice
Fialovú považovali za českú Elizabeth Taylor, lenže na rozdiel od nej ju čakal iný osud. Hrala osudové ženy, dokonca i zopár posteľných scén, ale inak mužom unikala. Všetko, len nie sex! Vzbudzoval hrôzu a odpor. Pritom sa zamilúvala i vydávala…

Prvýkrát sa vydala ako 21-ročná za dramaturga českobudejovického divadla Jiřího Joska. Bolo to podľa nej príšerné, lebo manžel chcel po nej každú noc sexuálne radovánky. Pred manželskými povinnosťami radšej ušla do márnice na cintorín, lebo peniaze na nájom nemala. Povedala: „Než by som žila so živým chlapom, radšej som si zvoila tento prístrešok. Tí mŕtvi, čo tam kedysi bývali, boli úplné nič proti tomuto.“

Napriek tomu na mužov úplne nezanevrela. V kolínskom divadle jej srdce zlomil herec Gustáv Opočenský. Lenže čo z toho, keď hrozne pil. Kvôli alkoholu pripravil Květu a jej mamu o peniaze, šperky i strechu nad hlavou. Po troch mesiacoch utiekla od neho do Martina, kde dostala angažmán v divadle.

Pyšná princezná Vránová: Skončila v nemocnici! Čo sa s ňou deje?

Jedinú výnimku urobila Květa Fialová so svojím druhým manželom, režisérom Pavlom Hášom, keď sa rozhodla s ním počať dcéru Zuzanu. Vydržala s ním až do jeho smrti v roku 2008 len preto, že mal pre ňu pochopenie a nič si nevynucoval. Herečka pripustila: „Celých 52 rokov sa obetoval!“

O láske bez sexu
Korunu všetkému dal posledný vzťah Květy Fialovej. Hosťovala v hre Herold a Maude v Slováckom divadle v Uherskom Hradišti, kde sa vo svojich osemdesiatich piatich rokoch vraj zamilovala do kolegu Josefa Kubáníka, ktorý bol od nej mladší o 45 rokov! Priznala, že konečne má vzťah, po akom vždy túžila. O láske bez sexu. Jej partner bol gay a mal svojho dlhoročného priateľa.

Neverný princ Harry? Toto dievča akoby jeho snúbenici z oka vypadlo! Máme fotky, kde sa k sebe majú! (FOTO)

Herečke poskytoval len duševnú lásku, ale vzorne ju sprevádzal na mnohých spoločenských podujatiach. Písali si esemesky, denne si telefonovali, a keď boli spolu, stále sa držali za ruky. Odkedy legendárna česká herečka, ktorá celý život hrala v pražskom Divadle ABC, dostala vyše dva roky pred smrťou infarkt, žila v Alzheimercentre v pražských Pruhoniciach. Odišla vo veku 88 rokov. Aspoň na sklonku života zažila lásku, po akej vždy vrúcne túžila.

Kliknite GALÉRIE herečky pod článkom.

Autor: eb
Foto: Profimedia.sk

 29 fotografií

Premeny v čase Květy Fialovej: Prečo až do svojej smrti nenávidela sex? (FOTO)Premeny v čase Květy Fialovej: Prečo až do svojej smrti nenávidela sex? (FOTO)Premeny v čase Květy Fialovej: Prečo až do svojej smrti nenávidela sex? (FOTO)Premeny v čase Květy Fialovej: Prečo až do svojej smrti nenávidela sex? (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa