Premeny v čase Lady Diany: Odtajnené fotografie z archívov, ktoré ste ešte nikdy nevideli! (FOTO)

Premeny v čase Lady Diany: Odtajnené fotografie z archívov, ktoré ste ešte nikdy nevideli! (FOTO)
24 fotiek v galérií

Z hanblivej panny sa stala až príliš populárnou sexi princeznou! Ako sa na nej podpísali depresie a päť pokusov o samovraždu?

Vo svojej dobe patrila medzi najznámejšie, najpopulárnejšie svetové osobnosti a jej obľúbenosť či vplyv na bežných ľudí bol nevídaný. Vylepšila imidž kráľovskej rodiny, no popularita sa jej nakoniec stala osudnou.

Pripomeňme si hlavné fakty

Diana Frances Spencerová, známa predovšetkým ako princezná z Walesu, bola prvou manželkou následníka britského trónu princa Charlesa a matkou jeho dvoch synov - Williama a Harryho. Manželstvo bolo síce naplnené a následník trónu si splnil svoju povinnosť voči ľudu, ale šťastné rozhodne nebolo.

Diana trpela depresiami, vraj si až päťkrát siahla na život, pretože sa nedokázala vyrovnať s chladným správaním svojho manžela ani s poľovačkou verejnosti na svoju osobu. Pracovne sa Diana sústreďovala predovšetkým na charitatívnu prácu pre Červený kríž, napríklad na boj proti AIDS, zasadzovala sa aj proti používaniu pozemných mín. A to jej, spolu s jej úžasným úsmevom, vyslúžilo prezývku "kráľovná sŕdc".

Koniec ilúziám
Po mnohých peripetiách a klebetách sa Charles konečne v roku 1994 verejne priznal k mileneckému vzťahu s Camillou, vtedy ešte Parker Bowlesovou. A o dva roky neskôr Diana aj Charles privolili k rozvodu, respektíve oznámili, že sa rozvodovo vyrovnali. A to bol koniec rozprávky. Diana sa rozviedla nielen s otcom svojich synov, ale v podstate s celou kráľovskou rodinou - čo bol takmer nevídaný precedens.

Bola jednoducho nepohodlná?
Diana sa snažila začať žiť normálnym životom. Venovať sa synom, pracovať, opäť sa zaľúbiť... Veľa toho už nestihla. Spolu so svojím vtedajším priateľom, egyptským milionárom Dodim al-Fayedom, zahynula 31. augusta 1997 pri šialenej automobilovej naháňačke s fotografmi v uliciach Paríža.

Nehoda sa okamžite stala predmetom špekulácií a rôznych konšpiračných teórií. Bola Diana pre Anglické kráľovstvo hrozbou? Až príliš sexi a príliš obľúbená na to, aby mohla žiť ako princova exmanželka s vlastným životom?

Žiadna z mnohých špekulácií sa pochopiteľne nikdy nepotvrdila. Jej smrť bola v roku 2008 oficiálne uzavretá ako smrteľná nehoda v dôsledku neopatrnosti vodiča. Diana by v tomto roku bola oslávila 56. narodeniny a tešila by sa na narodenie tretieho vnúčaťa a na svadbu svojho mladšieho syna.

Kliknite do galérie Dianiných fotografií pod článkom.

Autor: zp
Foto: profimedia.sk

 24 fotografií

Premeny v čase Lady Diany: Odtajnené fotografie z archívov, ktoré ste ešte nikdy nevideli! (FOTO)Premeny v čase Lady Diany: Odtajnené fotografie z archívov, ktoré ste ešte nikdy nevideli! (FOTO)Premeny v čase Lady Diany: Odtajnené fotografie z archívov, ktoré ste ešte nikdy nevideli! (FOTO)Premeny v čase Lady Diany: Odtajnené fotografie z archívov, ktoré ste ešte nikdy nevideli! (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa