Priateľstvo s ním: Má zvláštny nádych?

Priateľstvo s ním: Má zvláštny nádych?

Premena vzťahov z priateľstva na lásku môže byť zložitá, hlavne vtedy, ak ste boli dlhé roky iba dobrí priatelia. Niektoré ženy sa doslova desia predstavy, že by sa do nich zamiloval ich najlepší kamarát alebo ony začali k nemu niečo cítiť samé od seba. Aj preto je treba veľmi zvážiť, čo sú to za pocity, ktoré jeden k druhému chováte, či má budúcnosť prehlbovať ich ďalej.

Viete si predstaviť, že jeho rodičia vás už nebudú brať ako rodinnú kamarátku, ale vážnu známosť? Ako budete o ňom rozprávať svojej spriaznenej kamoške, o vašom súkromnom živote, či to klape alebo nie v posteli? Pokiaľ vám to ako milencom nevyjde, riskujete, že ho stratíte ako dobrého priateľa, ktorý pre vás predtým veľa znamenal. Milenci sa po rozchode totiž dlhý čas správajú neracionálne. Môžete teda už teraz zabudnúť na nejaké spoločné stretnutia, výlety, debaty, žúrky a dobre mienené rady pri víne.

Pomýlená?
Občas sa môže stať, že priateľstvo už od začiatku má zvláštny nádych. Je v ňom akési napätie, jeden pred druhým sa neustále doberáte, hoci už máte tínedžérske roky za sebou. V tomto prípade môže ísť skutočne o neškodné laškovanie. Pokiaľ si ho jeden z priateľov vyloží inak, aj o fatálne nedorozumenie.

Ak sa stane, že láska prekvitne z vašej strany a vy sa zamilujete, buďte opatrná a nikam sa neponáhľajte. Nemali by ste zneužívať svoje postavenie dobrej kamarátky, ako ho uloviť. Ani ho nijako nemanipulujte. Nežiarlite na jeho ženskú spoločnosť. Inak ste z kola von. Už sa nebude chcieť s vami stretávať a vy mu už nikdy nepoviete, že ho milujete. Budete pre neho len hysterka.

Ak sa zamiluje on, musíte byť na to pripravená. Stáva sa to a situácia je prekvapivá a zarážajúca. Zrazu ho vidíte celkom inak. Máte na kamaráta úplne inú perspektívu. Môžete sa cítiť zviazane, začnete si strážiť slová, aby v nich neboli žiadne narážky na slovo láska a sex. Keď sa stretnete, nebudete ho chcieť privítať bozkom ako inokedy. Jednoducho, zlé ovzdušie zavládne medzi vami. Ako sa to môže skončiť? Že mu dáte bozk, ale na rozlúčku.

Dobré správy stále existujú. Aj v tomto prípade je jedno pozitívne riešenie či rada. Poznáte ho lepšie, ako hocikto iný na tejto planéte. Všetko, čo potrebuje je, aby ste mu preukazovali pozornosť. Buďte s ním, zhovárajte sa s ním, choďte s ním kam bude chcieť. Ak sa však nebudete o nič viac usilovať, jeho to začne bolieť a ako začal, tak skončí. Môže svoje správanie skorigovať.

Tiež o vás nechce prísť, tak sa opäť stiahne. Krok za krokom však môžete na svojom priateľovi hľadať jeho kladné stránky, pre ktoré by tým milencom v budúcnosti možno byť mohol. Veď je váš najlepší kamarát a prečo asi? Lebo je vám s ním dobre... a ešte?

Autor: Lea

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa