Princezná Diana nemusela zomrieť! Tvrdenia lekárov vás ohromia (FOTO)

Princezná Diana nemusela zomrieť! Tvrdenia lekárov vás ohromia (FOTO)
33 fotiek v galérií

Zranenia, ktoré princezná Diana (†36) utrpela počas tragickej nehody v Paríži, vraj neboli až tak vážne, ako sa predpokladalo.

Po 22 rokoch od nehody totiž prehovoril lekár o tom, aké zranenia princezná počas nehody utrpela. Vtedy prchala so svojím priateľom Dodim Fayedom (†42) z hotelu Ritz. Doslovne ich prenasledovali novinári, fotografi si chceli urobiť čo najlepšie zábery slávnych milencov.

Tak sa im prominentní milenci snažili ujsť, ale ich šofér nezvládol v tuneli riadenie a s autom havaroval. Z limuzíny zostal len nepoužiteľný vrak. Výsledkom bolo, že Diana následkom zranení podľahla tesne po príchode do nemocnice. Všetko však mohlo byť inak!

O tragédii totiž prehovoril patológ Richard Shepherd, ktorý vniesol do jej záhadného úmrtia viac svetla. „Zranenie Diany bolo veľmi malé, ale na zlom mieste,“ prezradil britskému Mailu. Pokračoval so slovami, že jej zranenie bolo veľmi špecifické a vzácne a že počas kariéry patológa sa s takým ešte nestretol. Čo sa teda Diane v osudnú noc stalo?

Počas nárazu si pretrhla pľúcnu tepnu, čo spôsobilo, že začala pomaly krvácať do hrude. Keď na miesto nešťastia dorazila záchranka, nezdalo sa, že jej zranenia nie sú príliš vážne, dokonca sa s lekármi rozprávala. Po chvíli sa však začal jej stav prudko zhoršovať. Vedomie stratila už v sanitke počas prevozu do nemocnice a keď tam dorazili, lekárom už nezostalo nič iné, ako ju vyhlásiť za mŕtvu. Bolo to 31. augusta 1997.

Smutné je, že keby Diana spravila počas cesty autom bežné bezpečnostné opatrenia, vôbec nemusela zomrieť. Sedela totiž síce na zadnom sedadle, ale nebola pripútaná. Keby tak bolo, s veľkou pravdepodobnosťou by sa z poranení za pár dni vystrábila, lebo by nehody vyšla s niekoľkými podliatinami a zlomenými rebrami a rukami. Žiaľ, „kráľovná ľudských sŕdc“ uprednostnila pohodlie pred bezpečnosťou a to sa jej stalo osudným.

Viac fotografií Diany ale aj zábery z miesta nehody nájdete v galérii pod článkom.

Autor: mam
Foto: profimedia

 33 fotografií

Princezná Diana nemusela zomrieť! Tvrdenia lekárov vás ohromia (FOTO)Princezná Diana nemusela zomrieť! Tvrdenia lekárov vás ohromia (FOTO)Princezná Diana nemusela zomrieť! Tvrdenia lekárov vás ohromia (FOTO)Princezná Diana nemusela zomrieť! Tvrdenia lekárov vás ohromia (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa