Vďaka práci moderátorky sú vkus a móda jej druhým menom, aj keď už trendy príliš nesleduje. Potrpí si však na správny výber farieb, lebo ako priznáva, nie všetky pristanú jej pleti. „Mám rada farby. A nápadné! Rozhodne patrí medzi ne aj čierna, ktorú tiež rada nosím. Jediná farba, ktorú v mojom šatníku nenájdete, je hnedá, pretože viem, že mi nepristane. Ešte béžová alebo sivá skombinovaná s niečím výrazným môže byť, ale, samostatne, v tých farbách by som bola na nepoznanie...“ povedala pred časom pre týždenník Šarm.

Na čo si však potrpí a bez tejto „maličkosti“ dokonca nejde ani len vysypať smeti, je výrazný červený rúž. Jeho farbu kombinuje s lakom na nechtoch. Bez tohto mierneho vylepšenia by to vlastne nebola ani ona. Tvrdí totiž, že dáma by mala mať vždy červené nechty aj pery. Lebo keď ich nemá, môže sa jej to nepekne vypomstiť. Aj Ade Strakovej sa totiž stalo, že keď bola lenivá siahnuť po rúži, ako naschvál niekoho stretla sa. „Najčastejšie nejakého muža, ktorý zostal v šoku, že kto mu to ide oproti,“ prezradila. 

Ako to je teda s jej výzorom? Základ je v tom, čo si dáte do tela, a to doslovne. Tak ani len nepomyslí na cigarety a tvrdý alkohol, lebo tie škodia pleti najviac, ale dôležitá je aj strava. Veľa ovocia a zeleniny a málo mäsa. Dokonca sa kedysi dala s manželom na vegetariánstvo, ale vydržalo im to dva roky a neskôr sa k jedeniu mäsa (aj keď striedmemu), spontánne vrátili.