O to väčším úspechom je otvorenie unikátnej slovenskej výstavy v Ríme “Hrušky a jablká“, ktorá prezentuje kreativitu mladých slovenských dizajnérov. Otvorili ju vernisážou 8. marca v spolupráci so Slovenským veľvyslanectvom v Ríme, Slovenským inštitútom v Ríme a Centrom slovenského dizajnu a združením Denamit. Výstavu kurátorsky zostavila Paulína Horváthová s cieľom predstaviť talianskemu publiku tvorbu siedmich súčasných slovenských umelcov pôsobiacich v oblasti dizajnu a vizuálneho umenia.

Diela módnych tvorkýň Lenky Sršňovej, Márie Štvrteckej a Michaely Bednárovej, grafickej dizajnérky Mishi Chmelíčkovej , keramičky Simony Janišovej, produktový dizajn Šimona Galanského a filmovú tvorbu Vladimíry Hradeckej si tak mali možnosť pozrieť všetci milovníci kultúry a krásnych jedinečných vecí. Tvorba prezentujúcich slovenských dizajnérov často čerpá inšpiráciu zo slovenskej histórie, umenia a vzorov a zároveň sú produkty vyrábané na Slovensku, čo len oceňujeme.

„Výber autorov pre túto výstavu mohol byť zdanlivo ako to povestne zakázané miešanie hrušiek s jablkami, ale takto to my máme. Pri tvorbe sa opierame o spolupráce. Odevný dizajnér potrebuje grafického dizajnéra, fotografa alebo filmára. Filmár potrebuje kostýmy a grafiku. Produktový dizajn sa napokon v jednom interiéri stretne s keramikou. Sme radi, že sme mali príležitosť ukázať výber rôznorodých prác začínajúcich aj etablovaných autorov talianskemu publiku v krásnych priestoroch Slovenskej ambasády v Ríme,” povedala nám Michaela Bednárova.

Viac fotiek z výstavy si pozrite v našej galérii.