Ich šťastie však netrvalo dlho. Po necelom roku manželstva sa do ich vzťahu votrela zákerná choroba. Mama troch synov práve prechádza najnáročnejším životným obdobím. Obľúbenej moderátorke v boji s rakovinou drží prsty azda celé Slovensko. Aneta nám stále ukazuje, ako sa dá s úsmevom na perách a s pevnou vôľou a odhodlaním bojovať za život.

Správa, ktorá šokovala Slovensko
Bol 5. máj a moderátorka na svoju sociálnu sieť zavesila snímku s oznamom, ktorý šokoval celú verejnosť. „V Národnom onkologickom ústave som prvou chemoterapiou začala svoj dlhý a náročný boj s rakovinou. Lekárom, sestrám a sanitárkam z kliniky onkohematológie ďakujem za profesionálny a ľudský prístup a perfektnú starostlivosť. Všetkým dobrým a prajným ľuďom ďakujem za modlitby a podporu,“ napísala Aneta pod fotku, na ktorej ukazovala víťazné gesto. Pod jej snímkou sa okamžite začali množiť stovky podporujúcich odkazov od jej kolegov či fanúšikov. Matka troch detí sa na druhý deň verejnosti zdôverila aj s tým, že jej manžel konečne docestoval domov z Ameriky, a tak bude o jej synov postarané. Keďže v tom čase bol prísny zákaz návštev pre šíriaci sa vírus COVID-19, rodinka jej chodila mávať a podporovať ju len pod okná nemocnice.

V Národnom onkologickom ústave som prvou chemoterapiou začala svoj dlhý a náročný boj s rakovinou.
Zdroj: Archív
V Národnom onkologickom ústave som prvou chemoterapiou začala svoj dlhý a náročný boj s rakovinou.

Priepustka domov
A 9. mája prišla od moderátorky pozitívna správa. „Prvé kolo chemoterapie mám za sebou. Pred tým ďalším ma dnes pustili domov. Rovno z NOÚ som sa však zastavila pri nemocnici v Ružinove, aby som zatlieskala tamojším lekárom a celému personálu. Ďakujem, že nepodcenili môj stav a nedovolili mi odísť, kým na CT nezistili, že mi cievy a hlavne hornú dutú žilu netlačí zrazenina, ale nádor. Spolu s ostatnými pacientmi som na centrálnom príjme trpezlivo presedela dlhé hodiny, ale dozvedela som sa diagnózu. Už o pár hodín ma MUDr. Janík operoval, aby vzorka nádoru rýchlo putovala na histológiu. Ďakujem vám všetkým,“ zdôverila sa blondínka na sociálnej sieti.