Ako prebiehali pandemické vlny v Banskej Štiavnici, kde s rodinou žijete? Mesto sa zrejme vyľudnilo a doplatili na to najmä hotely a reštaurácie. Aká je tam atmosféra?
Priznám sa, že my sme si ten pokoj trošku užívali. Ale už sa to všetko začína konečne znova hýbať. Štiavnica sa opäť nadýchla, ale je pravda, že menšie obchody, gastro a hotely dostali pekne na frak. Prajem všetkým, aby sa im znova darilo!

Zdena Predná
Zdroj: instagram / @zdenkapredna
Zdena Predná

Nechýba vám mestský ruch?
Ani nie. Niekedy mám chuť niekam vybehnúť, ale do „ruchu“ to nebude. 

V čom najviac strádate počas koronakrízy? A čo ste, naopak, ocenili?
Chýbalo mi len tak si sadnúť na kávičku s kamoškami alebo si zájsť do kníhkupectva. Ocenila som pokoj a nové myšlienky.

Myslíte si, že tieto ťažké časy nesú v sebe nejaké posolstvo?
Určite! Každý si v tom niečo našiel, ľudia mali konečne čas rozmýšľať a byť s rodinou. My sme strávili veľa času v prírode. A je to to najlepšie, čo sme mohli urobiť.

Historickú vilku v centre Banskej Štiavnice manželia ponúkajú na predaj. Pre denník Plus 1 deň Zdenka potvrdila, že sa chystajú presťahovať na Bali.
Zdroj: INTERNET
Historickú vilku v centre Banskej Štiavnice manželia ponúkajú na predaj. Pre denník Plus 1 deň Zdenka potvrdila, že sa chystajú presťahovať na Bali.

Mnohí ľudia vlani oveľa viac cestovali po Slovensku. Chytilo to aj vás, objavili ste nejaký očarujúci kút?
Ja si už vlastne ani nepamätám, čo bolo. (Smiech.) Tuším sme sa tesne pred vypuknutím pandémie vrátili domov z Thajska, takže sme nemali žiadne pnutie niekam znova cestovať. Kam by sme aj šli, keď tu v Štiavnici máme všetko, čo potrebujeme?

Ako ste na tom s manželom s hudobnou produkciou? Plánujete nejaké projekty?
Práve dokončujeme klip k piesni Nesnaž sa chápať. Máme naplánované nejaké koncerty a do konca roka by sme chceli vydať aj album.