Približne tri mesiace po spontánnom potrate Meghan znova otehotnela a 4. júna priviedla na svet dcérku Lilibet Dianu. Porodila ju v Santa Barbara Cottage Hospital v Kalifornii, dievčatko vážilo 3,49 kg.

Ukázali iba nožičky

Meghan Markle a princ Harry držia svoju dcérku v prísnom utajení. Zatiaľ čo Archieho museli v súlade s kráľovskou tradíciou ukázať verejnosti o niekoľko dní po narodení, malú „Lili“ doteraz nevideli ani niektorí členovia kráľovskej rodiny, medzi nimi aj vojvodkyňa Catherine, hoci od jej narodenia už ubehli viac ako dva týždne. Najsmutnejšia z toho musí byť kráľovná Alžbeta II. Dnes dvojročného Archieho videla naživo naposledy, keď mal niekoľko mesiacov, a je otázne, či vôbec niekedy objíme svoju pravnučku, ktorej Meghan a Harry dali meno podľa prababičkinej prezývky z detstva.

Obvinení z cynizmu
Zdroj: Instagram
Obvinení z cynizmu

Obvinení z cynizmu

Najväčším prekvapením je, že favorizované meno Diana po Harryho milovanej matke sa ocitlo až na druhom mieste. Experti na kráľovskú rodinu i veľká časť verejnosti sa prikláňajú k názoru, že vybrať pre dcérku meno Lilibet ako prvé, bolo od Meghan a Harryho poriadne cynické. Lilibet totiž nie je skutočné meno, iba rodinná prezývka kráľovnej Alžbety II. Keď malá princezná Elizabeth svoje meno ešte nevedela správne vysloviť, komolila ho, preto ju otec, dedko i strýko začali volať Lilibet. Jediný, kto panovníčku smel v súkromí takto osloviť, bol jej manžel, princ Philip.

Viac v galérii.