Dve krabičky denne
Daniela Kolářová fajčí už vyše štyridsať rokov, za deň spotrebuje okolo štyridsať cigariet a namiesto večere si dá jedno pivo, prezradili na ňu kolegovia z divadla. Možné následky dlhoročného fajčenia nerieši a na svojom zlozvyku sa nechystá nič zmeniť napriek varovaniam lekárov, že fajčenie spôsobuje aj vážnejšie zdravotné problémy ako zničené zuby.

f
Zdroj: Markéta Hanzlíková / Česká editoriální fotografie / Profimedia

Na svoj vek vyzerá herečka stále výborne, hoci nedbá na zdravú životosprávu. Je zastánkyňou prirodzeného starnutia a neznáša nič umelé, preto okrem farbenia vlasov nechodí na omladzovacie zákroky, ani si nedala urobiť umelé zuby a necháva si svoje, hoci poničené nikotínom.

Dve svadby s jedným mužom
Celoživotným partnerom Daniely Kolářovej bol Jiří Ornest, s ktorým má dvoch synov Šimona a Matěja. Za známeho režiséra sa vydala dvakrát – po štrnástich rokoch sa totiž rozviedli, ale neskôr sa k sebe opäť vrátili. Posledné roky to však Daniela Kolářová nemala ľahké. Popri náročnej práci sa starala o ťažko chorého manžela. Rok po operácii srdca a následnej embólii prišla ešte hrozivejšia diagnóza – rakovina močového mechúra, ktorej v apríli 2017 podľahol. Tento rok aj Daniela Kolářová skončila v nemocnici na urgentnej gynekologickej operácii, ktorú nekomentovala.

d
Zdroj: MLPhoto / Česká editoriální fotografie / Profimedia

Na všetko sama
Po smrti manžela a bez práce v divadle sa herečka, ktorá bola donedávna stále obklopená ľuďmi, ocitla sama. Dospelí synovia majú svoje rodiny a ona nerada obťažuje. Ani vnúčatá nevidí tak často, ako by sa na babičku patrilo. Hviezda filmov Léto s kovbojem, Na samotě u lesa, Obecná škola a Vratné láhve dostala po 46 rokoch výpoveď v Divadle na Vinohradoch. Hrdá herečka však vyhlásila, že sa nikomu prosiť nebude. Ale nesťažuje sa, dostala príležitosť na štyroch menších scénach. Voľný čas si kráti prechádzkami, občas zájde do obľúbenej kaviarne na kávu, ku ktorej si ako zvyčajne zapáli cigaretu.

Klikajte na galériu a dozviete sa viac.