Kráľovský život vojvodkyne z Cambridgea sa môže zdať príjemný a pohodlný, musela si však zvyknúť aj na mnohé výstrednosti.

Bez príloh 
Britská kráľovská rodina je povestná svojimi nepísanými pravidlami, ktoré musia všetci rešpektovať. Výnimkou nie je ani spôsob stravovania, to znamená, čo môžu jesť a čo nie. Jedno z najčudnejších pravidiel sa týka večerného menu. Bývalý kráľovský šéfkuchár Darren McGrady, ktorý bol pánom kráľovninej kuchyne v rokoch 1982 až 1993, prezradil, že vojvodkyňa Catherine má zakázané jesť na večeru zemiaky, ryžu a cestoviny. Odkiaľ pochádza tento nápad?

Diéta vojvodkyne Catherine
Zdroj: Profimedia
Diéta vojvodkyne Catherine

Vyhýba sa mlieku 
Catherine vôbec neje mliečne výrobky, ráno a podvečer pije smoothie, v ktorom sú rozmixované modrozelené riasy známe ako spirulina, kelové listy, prášok matcha zo zeleného čaju, listy špenátu, šalátu, koriandra a čučoriedky. Na olovrant má rada kokteil z mandľového mlieka a bobuľového ovocia. Večeria restované kuracie prsia, karí alebo polievku. Na výživu pleti si dopraje bobule goji, červený melón, šalát tabouleh a peruánsky pokrm ceviche zo surovej ryby.

Viac fotografií štíhlej Kate v GALÉRII.