Štrnáste pokračovanie Farmy sa predstavuje v originálnom novom koncepte s množstvom prekvapení. Jedným z nich je aj zmena moderátora. Komičku Evu „Evelyn“ Kramerovú po štyroch sezónach vystriedal populárny herec Marek Fašiang, ktorého si diváci zamilovali najmä ako „tatuša“ Tomáša v seriálovom hite Oteckovia. Stal sa tak prvým mužským moderátorom v histórii šou.

Tu spáva farmár týždňa
Zdroj: TV MARKÍZA
Tu spáva farmár týždňa

Umelá inteligencia
Na moderovanie však Marek nie je sám. Okrem neho a hospodára Martina Bagara totiž na farmárov dohliada aj Alica – umelá inteligencia. Najprevratnejšia novinka na Farme však nezmení tradičný koncept šou. Farmári si stále budú musieť poradiť s drsnými podmienkami na statku, s nedostatkom jedla či manuálnou prácou. Alica sa bude súťažiacim pravidelne prihovárať spoza stola pravdy vo farmárskej kuchyni. Bude s nimi voliť duelantov, odovzdávať im aj odkaz od vypadnutého súťažiaceho a neustále ich sledovať.

A farmári? Budú si musieť zvyknúť na to, že Alica nemá žiadne city a nepozná zľutovanie. Za príjemným ženským hlasom sa skrýva silný charakter. Alicinou silnou stránkou sú totiž dáta a čísla. Je výborná v analýzach, o farmároch vie takmer všetko a vždy má pravdu. Za moment dokáže rozlúsknuť konflikty, tak bude pre farmárov poriadnym šokom, ktorý v boji o 75-tisíc eur nečakali.