Kto je vlastne Ivana? 
Ivana Gottová, rodená Macháčková, pochádza z Opavy, kde aj vyštudovala strednú zdravotnícku školu. Nenastúpila však na vysokú, ale odišla za veľkú mláku, kde tri roky pracovala ako operka. Potom sa vrátila domov a živila sa ako osobná asistentka zahraničných hercov, ktorí v Česku nakrúcali filmy. Od roku 2010 päť rokov moderovala české VIP správy. Počas práce v televízii sa dala na vysokoškolské štúdium. Na Univerzite Jana Amosa Komenského v Prahe úspešne bakalárskym titulom ukončila odbor sociálna a mediálna komunikácia.

Na snímke je Ivana Gottová na premiére filmu Karel.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN
Na snímke je Ivana Gottová na premiére filmu Karel.

Najskôr randila s Michaelom Douglasom 
Keď sa Ivana vybrala zbierať skúsenosti do USA, v San Franciscu sa zoznámila s hollywoodskym hercom Michaelom Douglasom. Mala vtedy len 20 rokov. Stretli sa, keď sa šla pozrieť na natáčanie filmu Hra, kde to poriadne zaiskrilo.  „On si ma na prvý pohľad vybral z davu. Keď sa dozvedel, že som Češka, skúsil na mňa urobiť dojem svojou češtinou a povedal mi jedno neslušné slovo na H, ktoré ho naučil režisér. Potom sa už správal slušne, pozval ma na večeru a tá sa pretiahla na dva krásne roky, až do môjho odchodu zo Spojených štátov,“ prezradila Ivana českému webu iDnes. Po boku Michaela Douglasa prežila teda dva roky. Keď sa vrátila do Česka, stretla svojho budúceho manžela, speváka Karla Gotta.

Osudové stretnutie a falošné číslo 
Osudové stretnutie aj svadbu s Ivanou spevák opisuje vo svojej autobio- grafii Karel Gott: Moja cesta za šťastím. Prvýkrát Ivanu stretol, keď sa ešte zmietal medzi dvoma ženami. Bol v nefunkčnom vzťahu s Marikou Sorosovou a občas sa vídal aj s Tatianou Smutnou. Stretli sa v Národnom múzeu v marci 1999 na večierku po vyhlasovaní cien TýTý. Budúcu pani Gottovú tam božskému Kájovi predstavila miss ČR 1995 Monika Žídková.  „Hneď sa mi mihlo hlavou, že by som túto mladú slečnu rád spoznal bližšie,“ priznáva v knihe Gott. Na párty sa nemohol zdržať, a tak Ivanu a Moniku pozval na vystúpenie na Žofíne. Tam však bola aj Marika. Len čo si odskočila, Karel využil situáciu. Našiel Ivanu pri bare a poprosil ju o telefónne číslo. To, ktoré mu napísala na papierovú vreckovku, neexistovalo...