Do Británie by mali jazdiť už len príležitostne – pracovne alebo na dovolenku.
Do Británie by mali jazdiť už len príležitostne – pracovne alebo na dovolenku.

V ostatných mesiacoch sa čoraz viac ukazuje, ako mladý kráľovský pár trpí nadmernou pozornosťou zo strany verejnosti a médií, ako sa trápia kvôli strate súkromia a tiež kvôli útokom bulváru. Bývalá herečka, ktorá sa po svadbe stala vojvodkyňou, sa zo svojich pocitov verejne vyspovedala a týmto krokom si zavarila ešte viac. Momentálne sa spolu s rodinou stiahla a Vianoce radšej strávia v Amerike, kde očakávajú viac pokoja.

Kráľovská rodina
Zdroj: James Whatling / Mega Agency / Profimedia
Kráľovská rodina

Pohľad do minulosti však prezrádza, že princ Harry si niečím podobným už prešiel. Jednak je tu jeho zosnulá mama Diana, ktorá zahynula pri úteku pred zvedavými médiami, jednak je tu jeho bývalý vzťah s Chelsy Davy. Sympatická blondínka, ktorá s princom striedavo tvorila pár od roku 2003 až do 2010, ukončila vzťah práve z dôvodov, aké trápili Dianu a aké trápia teraz Meghan. Nemala žiadne súkromie a to jej po boku Harryho nevyhovovalo. 

Obľúbený aristokrat sa tak už viackrát v svojom živote musel vyrovnávať s tým, že modrá krv nie je iba med lízať. Jeho milostný a teraz i rodinný život trpí, trápil sa už aj v detstve a puberte. Jeho rebelovanie bolo reakciou práve na zväzujúci protokol a nútené kráľovské správanie, sám sa vyjadril, že by bol najradšej obyčajným dieťaťom a mal od všetkého pokoj. Žiaľ, rodinné putá si človek nevyberá a tak sa Harry momentálne pasuje s tým, aby čo najviac ochránil svoju mladú rodinu. 

Prečítajte si o Harrym, Meghan a ich synčekovi Archiem ešte viac v galérii pod článkom.

Autor: ling
Foto: Getty Images