Ako ste si užívali doma obdobie karantény?
Paradoxne dobre. Bola to jedinečná príležitosť užiť si deti do sýtosti. A to nemyslím ironicky. Ja som s nimi najradšej na svete. Čas beží príliš rýchlo, takže som to, že sa na chvíľu všetko zastavilo, v tomto zmysle vnímala ako dar.

Dostali ste sa s deťmi aj niekam von alebo ste prísne dodržiavali povinné nariadenia?
Zostaňte zodpovední, to bolo aj naše heslo, a tak sme nosili rúška aj v lese. Deti situáciu hneď pochopili a na svoj vek sa k nej postavili veľmi zrelo.

Detičky v karanténe.
Zdroj: Archív
Detičky v karanténe.

So šesťročným Maxom a trojročnými dvojčatami Izabelou a Sofiou asi nuda nehrozí…
To teda nie! Moja „izolácia“ sa odohrávala za nekonečného vyťahovania hračiek, čítania rozprávok, hrania hier, čiže som mala o zábavu postarané. Do toho neustále varenie a upratovanie. Na meditáciu mi naozaj nezostával čas ani energia.

Máte v rodine nejaké spoločné záujmy, rituály, ktoré v ťažkých časoch môžu utužovať vzťahy?
Príroda je taký všeliek. Najviac som sa tešila z možnosti prejsť sa lesom, pozorovať odtiene zelenej, kochať sa výhľadmi. Deti sú nesmierne všímavé, pre ne je aj tá najmenšia prechádzka veľké dobrodružstvo.

ŠOUBIZNIS: EUROVEA FASHION FORWARD
Zdroj: EMIL VAŠKO

Ani pôrody vám nepokazili štíhlu postavu. Nie je behanie okolo malých detí akési domáce fitnescentrum?
Jasné, že je. Myslela som si, že v karanténe určite priberiem, lebo nebudem mať svoju dennú dávku stresu, budem mať čas vyvárať a vypekať. Našťastie, výzva „hopa“, (čiže zobrať na ruky), prichádzala dosť často, aby sa tak nestalo.

Navyše rada chodíte rýchlo, akoby ste sa stále ponáhľali…
Áno. A rada tiež robím tristo vecí naraz. Som strašne rýchla. Občas sa mi to vypomstí. Niečo zabudnem, niečo stratím, niečo rozbijem...