V auguste minulého roka oslávila päťdesiatku. A žiadna iná žena u nás viac nezrástla s pojmom miss ako ona. Prešovčanka s bulharsko-maďarskými koreňmi získala titul historicky prvej Miss Československa v prelomovom roku 1989 a vzápätí nato aj korunku medzinárodnej Maja Internacional. Vedeli ste, že pôvodne vyštudovala stavebnú priemyslovku a nahrala dve platne? A akými zákutiami osudu sa uberal jej život po tom, ako skončila s modelingom?

Ivana Christová a Daniela Christová
Zdroj: Instagram

Triumf sprevádzal piskot
Keď jej nasadili korunku československej miss v ostravskej hale, diváci na pódium dobre nevideli a vypískali ju, zrejme aj ako Slovenku. A keďže svetovú slávu si žiadne z našich dievčat v tom čase nevedelo reálne prestaviť, aj Ivanu do súťaže prilákala najmä vidina darov, ktoré boli vtedy luxusom – hlavne automatická práčka, ktorú chcela priniesť domov rodine. Z Ostravy si odniesla aj svadobné šaty, šijací stroj a zájazd do Japonska a za prvý honorár si terajšia šéfka poradenskej kozmetickej firmy kúpila rifle.

Kliknite do galérie fotografií tehotnej Daniely a maminy Ivany. 

Kilá jej neodpustia
Ivana Christová je prirodzene krásna žena a zrejme aj navždy bude – jej výrazné črty na súmernej tvári, husté havranie vlasy, očarujúci úsmev a podmanivo hlboký hlas z nej vykresali nezabudnuteľnú ikonu. Fanúšikovia aj neprajníci jej však nevedia odpustiť neustály boj s hmotnosťou. Aj keď sa jej niekoľkokrát podarilo schudnúť, vždy sa vzápätí zaokrúhlila do plnších tvarov. Médiá ju začali spovedať len na tému chudnutie, na ktorú musela neustále nanovo a originálne reagovať.

Za titul miss získala práčku, svadobné šaty a šijací stroj.
 

 

„Všetko je v hlave. Celý život dodržiavam zdravú stravu, som veľmi disciplinovaná, ale nemala som čistú hlavu,“ priznala Ivana. Ani vnútorný prerod jej však podľa prísnych sudcov kriviek nepomohol a skončilo sa to tak, že sa začala vyhýbať fotoaparátom a veľmi obmedzila aj pôsobenie v médiách. „Som so sebou spokojná a už nebudem riešiť, že sa niekomu moje kilá nepáčia. Som šťastná,“ odrazila dotieravé otázky v českom Blesku. „Pre mňa je to moja mama, ktorá je najkrajšia na svete. Je čudné porovnávať ženu, keď má osemnásť a päťdesiat,“ vyjadrila sa jej dcéra Daniela pre týždenník Šarm.