Janka, ako ste trávili leto a čo máte nové? Boli ste si aj niekde oddýchnuť v rámci Slovenska?
Leto je moje najobľúbenejšie ročné obdobie. Stačí mi, že je teplo a pocit voľnosti z toho, že sa nemusíme obliekať ako cibule. Oddýchnuť som si síce nebola nikde, ale pre mňa je relax aj každodenná prechádzka so psíkom či čas trávený doma s mojimi mačkami. Synonymom oddychu je pre mňa ešte more, ale to som si z pochopiteľných dôvodov nedopriala.

Ktoré kúty našej krajiny vám v poslednom období najviac učarovali?
Asi Modra a jej okolie. Tradícia vinohradníctva, keramiky a krásna príroda.

Rúško so zvieratkami musí byť!
Zdroj: Archív J.H.
Rúško so zvieratkami musí byť!

Keby sa dalo slobodne cestovať, ktorá krajina by vás prilákala ako prvá?
Španielsko. Je to moja najobľúbenejšia krajina. Ich kuchyňa, hudba, flamenco, celkovo spôsob, akým si vychutnávajú život, mi veľmi imponuje. Jediný veľký šrám je korida - býčie zápasy! Od tradícií, ktoré spôsobujú utrpenie, by sme všetci mali upustiť.

Bývate v centre Bratislavy, no milujete voľnosť a zvieratká. Ktoré prostredie u vás vyhráva vo voľnom čase?
Jednoznačne príroda. Nevravím, že rada nezájdem aj do mesta. Ale ak by som to mala vyjadriť v pomere, tak je to 80 : 20 pre prírodu.

Na sociálnej sieti ste zverejnili odkaz o tom, aké dôležité je zostať pozitívna. Aký je váš recept na stav, keď sa na človeka zo všetkých strán valia zlé správy a všetkého je zrazu „priveľa“?
Som prirodzene optimistický človek, mám v sebe akúsi ľahkosť bytia. Ale aj mňa sem-tam život dovedie do nepríjemných situácií. Vtedy si spomeniem na dalajlámovu múdru vetu. „Keď má problém riešenie, nemá zmysel si robiť starosti. Ak nemá riešenie, starosti nepomôžu.“ Nie je to tak?

Krásna, sympatická nielen na televíznej obrazovke.
Zdroj: Lýdia Czakó
Krásna, sympatická nielen na televíznej obrazovke.

Určite áno. Roky ste známa aj ako ochranárka zvierat. V súčasnosti koluje petícia na odňatie zvierat tyranom a sprísnenie ich predaja. Čo najzásadnejšie treba vo veci zmeniť?
Čo ma dokáže veľmi nahnevať, to je zatváranie očí, aby sme si riešením dlhoročného problému neubrali na popularite. Keď sa predsedníčka Slobody zvierat vyjadrí, že v osadách sa týrajú psy viac preto, lebo je tam väčšia koncentrácia ľudí, je to pokrytecký nezmysel. Aj na sídlisku je veľká koncentrácia ľudí a predsa tam týranie zvierat nie je na hodinovom poriadku. Pomenujme veci pravým menom a vyriešme konečne problém. V osadách mnohé psy živoria, prežívajú v čiernych šopkách, kde slúžia ako živé zvončeky alebo ich nútia k zápasom.