Prvá kráľovská povinnosť
Tretia júnová nedeľa bude mať pre princa Georgea a prin­ceznú Charlotte navždy osobitý význam. Na tento deň pripadol v Spojenom kráľovstve Deň otcov a obe kráľovské deti prvý raz oficiálne sprevádzali princa Williama na špeciálne podujatie - bežecké preteky Run Sandringham v Norfolku, ktoré George a Charlotte odštartovali. Obaja si tak splnili svoju prvú kráľovskú povinnosť a otec William ich týmto spôsobom zároveň uviedol do rodinnej Firmy. George sa spočiatku trocha hanbil, rovnako ako jeho otec v tomto veku, zatiaľ čo Charlotte ukázala poriadnu dávku sebavedomia.

Prvé povinnosti
Zdroj: Profimedia
Prvé povinnosti

Časy sa menia
Zatiaľ čo kráľovná Alžbeta II. počas zahraničných ciest nechávala svoje štyri deti doma s pes­túnkami, jej pravnúčatá už videli kus sveta. George mal iba  9 mesiacov, keď letel s rodičmi do Austrálie a na Nový Zéland. Na oficiálnu cestu do Kanady v roku 2016 a nasledujúci rok do Nemecka a Poľ­ska už cestovala s rodičmi aj Charlotte.

Britská špecialita 
Prečo princeznú Charlotte nikdy nikto nevi­del v lete v šortkách, iba v šatočkách pastelových farieb alebo s romantickou kvietkovanou potlačou? Nedovoľuje to kráľovská etiketa, ktorá má aj pre malé deti špeciálne pravidlá. Princ George vždy, až na výnimky, napríklad kráľovské svadby, musí mať na verejnosti krátke nohavice bez ohľadu na počasie. Dlhé nohavice nosia starší chlapci  a dospelí muži.