Myšlienku podporili i desiatky známych tvárí, ktoré sa stali súčasťou videoklipu. Spolupatričnosť vyjadrili hudobníčky Silvia Šarköziová a Vanessa Šarköziová, Laura Petersen, František Béleš, herec Ján Slezák, speváčky Barbora Piešová, či Nela Pocisková. Projekt podporili aj hviezdy ako Lukáš Adamec, Lasky, Lujza Garajová-Schrameková, spevák detských piesní Richard Čanaky.

S rúškom na tvári sa k projektu pripojili Natália Germani, Karina Qayumová, Andrea Bučko, Broňa Kováčiková, Lacko Cmorej, Slávka Zámečníková, Barbora Ďurovčíková, Dominika Richterová, Viki Valúchová a Paulína Ištvancová. 

Novinka vznikla len pre niekoľkými týždňami počas obyčajnej cesty autom pri analyzovaní súčasného stavu kultúry, jej vypnutia a dopadov na celý segment. „V umeleckom svete zavládlo ticho... Tma...Mnohí vnímajú len tváre, ktoré žiaria vo svetlách reflektorov, avšak divadlo nie sú len herci. Koncerty nie sú len o spevákoch a kapelách. Je nás omnoho viac ako sa na prvý pohľad môže zdať. Všetci ľudia, ktorých sa to týka to majú teraz v životoch veľmi ťažké,“ hovorí Michaela Pösová.

Umelecké Trio za prežitie kultúry bojuje novou skladbou, ktorá nesie príznačný názov Nezhasínaj. Text pesničky je z pera Zuzany Hrvoľovej, hudbu zložila Alex Haňdiaková a aranžmány hlasov vznikli spoločnými silami. „Keď som si sadla za klavír s textom od Zuzany, v hlave mi išlo stále slovo nezhasínaj. Rozmýšľala som, akým štýlom chceme poukázať na nádej, odvahu, rovnováhu a vytrvalosť v tejto piesni. Nápad melódie mi prišiel hneď,“ prezrádza Alex.

Muzikantsky sa na piesni podieľali kamaráti speváčok Tomáš Köppl – klavír, Tomáš Palka – husle, Adam Hudec – basgitara a cajon. Nahrávanie, mix a master vo svojom štúdiu zabezpečil Ľubomír Dolný. „So všetkými chlapcami nás spája už predošlá spolupráca na iných projektoch. Sú to veľkí profíci, čo opäť dokázali, keď okamžite zareagovali na našu urgentnú prosbu o ich muzikantské služby,“ spomína Zuzana Hrvoľová na expresnú spoluprácu.