Pochopiť a dodržiavať všetky nepísané pravidlá a tradície v britskej kráľovskej rodine vôbec nie je jednoduché, o protokole ani nehovoriac. A hoci kráľovná Alžbeta II. prísne dbá na ich dodržiavanie, musela akceptovať fakt, že časy sa menia.

 Zmenený sľub

ZMENENÝ sľub
Zdroj: Princess Diana Archive
ZMENENÝ sľub
  • Princezná Diana prvýkrát porušila protokol už na svadbe 29. júla 1981, keď počas manželského sľubu odmietla povedať, že bude Charlesovi „poslušná“, navyše skomolila jeho meno.
  • Middleton, inšpirovaná princeznou Dianou, vyškrtla z manželského sľubu celý riadok, v ktorom sľubuje „poslušnosť“ princovi Williamovi.
  • Aj Meghan Markle sa rozhodla vynechať z manželského sľubu formulku o „poslušnosti“. Ona a Harry zašli ešte ďalej v porušovaní kráľovskej tradície a počas obradu sa občas oslovovali prezývkami.

Koniec domácich pôrodov

KONIEC DOMÁCICH pôrodov
Zdroj: Profimedia
KONIEC DOMÁCICH pôrodov
  • Diana doslova zrušila tradíciu, podľa ktorej členky kráľovskej rodiny vždy rodili doma. Princ William ako prvý následník britského trónu prišiel na svet v londýnskej pôrodnici Lindo Wing v roku 1982 a o dva roky neskôr aj jeho brat Harry.
  • O dve desaťročia neskôr vojvodkyňa Kate porodila všetky tri deti – Georgea, Charlotte a Louisa – v tej istej pôrodnici, ktorá je súčasťou St. Mary´s Hospital.
  • Meghan počas tehotenstva dlho špekulovala, že Archieho porodí doma, nakoniec sa však rozhodla pre Portland Hospital v Londýne, ktorá je obľúbená medzi celebritami.
KONIEC DOMÁCICH pôrodov
Zdroj: WPA Pool
KONIEC DOMÁCICH pôrodov