Vojvoda z Cornwallu (72) je už vo veku, keď panovníci iných monarchií odovzdávajú vládu svojim potomkom. On sa však zatiaľ na trón ani nedostal a je najdlhšie čakajúcim následníkom trónu v britskej histórii.

Princ regent
Alžbeta II. (95) je najdlhšie vládnucim monarchom Spojeného kráľovstva – vyše 69 rokov. V prejave po svojej korunovácii povedala, že po celý život, či bude dlhý, alebo krátky, bude slúžiť svojmu národu. Kráľovná sa napriek vysokému veku teší dobrému zdraviu a zatiaľ nemala dôvod odstúpiť. Podľa pravidiel následníctva kráľovná nemôže odísť do dôchodku bez abdikácie, ale môže pozastaviť všetky svoje funkcie a povinnosti, keby ich nemohla plniť zo zdravotných dôvodov. Jej miesto by zaujal princ regent, v tomto prípade prvý následník trónu princ Charles. Po jej smrti by automaticky nastúpil na trón.

Ak sa klebety potvrdia, budúci rok sa Camilla stane kráľovou manželkou.
Zdroj: Archív

Pracuje za dvoch 
Kráľovná Alžbeta II. v posledných rokoch prenáša na princa Charlesa čoraz viac svojich povinností a on ich bez mihnutia oka perfektne plní. Zastupoval ju aj pri riešení škandálu okolo svojho brata princa Andrewa po jeho nešťastnom rozhovore pre televíziu, ktorý bol označený ako najväčšie faux pas od udalostí okolo rozvodu Charlesa a Diany a jej tragickej smrti. Špekuluje sa, či jeden z dôvodov, prečo kráľovná Alžbeta II. doteraz neabdikovala, nemôže byť jej vzťah k Charlesovej druhej manželke Camille Parker- Bowles, ktorú nemá príliš v láske.