A treba zdôrazniť, že v minulosti išlo často o život – deťom aj ich rodičom, predovšetkým neverniciam. No a dnes? Stále to vie byť riadny škandál a pekné „sústo“ pre bulvár aj verejnosť. Pozreli sme sa na niektorých u nás známejších európskych panovníkov, ktorí porušili pravidlá a priviedli na svet alebo splodili takzvaných ľavobočkov. A že ich nebolo málo, veď v Európe je 12 monarchií z celkového počtu 45 na svete. Bolo by aj čudné, keby sa občas niekto nepošmykol...

MONAKO

Knieža Albert II.

Najstaršou dcérou princa Alberta (62) je Jazmin Grace Grimaldi (28). Jej matka Tamara Rotolo (59) sa s princom zoznámila v roku 1991 na dovolenke na Azúrovom pobreží. Vzťah netrval dlho, ale keď Tamara otehotnela, trvala na tom, že Jazmin budú vychovávať na kráľovskom dvore. No také jednoduché to nebolo... Jazmin nemala kontakt so svojím otcom až do svojich 11 rokov. Tvrdil, že iba chcel chrániť jej identitu.

Knieža Albert II.
Zdroj: Getty Images, archív

Princ Albert mal ďalšiu romancu s letuškou Nicole Costeo (49), ktorá vraj trvala až šesť rokov. Exotická Nicole mu porodila druhé nemanželské dieťa... Princ Alexander Grimaldi-Coste (17) mal so svojím otcom v celku dobrý vzťah, až kým sa knieža v roku 2011 neoženil s monackou kňažnou Charlene (43).