Malá Kynlee Heiman je gymnastka, herečka, modelka a účastníčka súťaží krásy. Aspoň takto ju opísala jej mama na Instagrame. A to má len šesť rokov. Na súťaže chodí od troch a rovnako dlho sa venuje aj gymnastike a predvádzaniu. Jej účet je však plný fotografií, kde má na sebe doslova kilá mejkapu. Tieto súťaže sú v USA veľmi obľúbené, no zároveň kontroverzné.

Malé dievčatká sa predvádzajú ako dospelé, majú na sebe šaty a ich tvár sa tej prirodzenej máločo podobá. Presne tak aj v prípade Kynlee. Keď jej mama dá nejakú jej prirodzenú fotku bez líčidiel, vyzerá úplne inak. Krásna je však rozhodne aj bez nich a vôbec ich nepotrebuje. Mnohí ju za to kritizujú a odsudzujú.

Ako píše portál newsbeezer.com, aj odborníci pred týmito vecami bijú na poplach. Pózovanie, líčenie a predvádzanie sa v takom mladom veku môže viesť k mnohým problémom. Deti môžu mať neskôr problémy s psychikou, depresie či poruchy príjmu potravy, len aby boli krásne a dokonalé. Nehovoriac o tom, že je to živná pôda pre pedofilov. Čo si o tom myslíte vy?

Pozrite sa, ako vyzerá malá Kynlee s mejkapom a bez neho v našej galérii.