Je nielen najstaršou, najpopulárnejšou, ale aj najbohatšou českou herečkou. Koncom minulého roka si o Jiřinu Bohdalovú (91) robili starosti azda všetci. Potrápil ju zlomený stavec, chrípka, lekári si s ňou nevedeli rady, jej priaznivci sa za ňu modlili. Hoci sľúbila, že si dá od herectva pauzu, doma už neobsedí a chystá sa nakrúcať svoj magazín Hobby naší doby.

Bohdalka je skutočnou hereckou ikonou, ktorá je na výslní takmer 80 rokov. Náležite k tomu bola a je aj zaslúžene oceňovaná. Nielen potleskom, či oceneniami, ale i finančne. Peniažky sa jej len tak sypali, no herečka ich dokázala rozumne investovať. "Najlepšie do nehnuteľností," nech tu po nej zostane aj niečo hmotné, ako zvykne sama hovoriť.

Jiřina Bohdalová s dcérkou Simonou, z ktorej sa stala tiež herečka
Zdroj: https://www.instagram.com/p/B_uOTR_H8HS/

O Jiřine poniektorí neprajníci tvrdia, že je príliš šetrná. Peniaze nerozhadzuje, naopak, celý život si zvykla odkladať na horšie časy. Tieto tvrdenia sa pani herečky dotkli, a tak vysvetlila ich pôvod. V mladosti jej otca zavreli do väzenia, mama sa z toho zrútila, a tak sa mladá Jiřina stala jedinou živiteľkou rodiny. Musela sa postarať o mamu aj o mladšiu sestru. Sama pritom v tom čase študovala na vysokej škole, no zároveň bola tehotná so svojou prvorodenou dcérou Simonou. Vtedy bola rada, ak mali vôbec na jedlo.