Akoby si myslel, že sex ho zachráni pred neznesiteľnými nočnými morami. Na konci života, keď už nevládal ani vstať z postele a ísť do divadla či na natáčanie, mu pomáhali elektrošoky, ale aj tých sa začal báť! Pre ťažké depresie neraz uvažoval o samovražde. Dokonca jednu zo svojich mileniek nahováral, aby sa spolu otrávili…

x
Zdroj: Profimedia

Rozvod rovná sa smrť!
Maniodepresívnu psychózu zdedil po svojom otcovi. A ten  vykonal niečo príšerné a zbabelé, čo si Miloš Kopecký nikdy nedokázal odpustiť! Matku Martu miloval, musela to byť krásna žena, lebo pred svadbou bola modelka, neskôr sa venovala klobúkom. Otec Vladimír Kopecký bol kožušník, a aby cez vojnu neprišiel o svoju živnosť, dal sa so svojou manželkou, ktorá ako židovka musela nosiť žltú hviezdu, rozviesť. A tým ju odsúdil na transport!

S Ladislavom Peškom.
Zdroj: Profimedia

Podľa herečky Elišky Balzerovej, Kopecký ťažko niesol fakt, že matke niesol kufrík s vecami do Osvienčimu, čo, ako ukázala história, znamenalo istú smrť. Keby sa jeho otec nebol rozviedol, bola by matka skončila v Terezíne, kde bolo možné vojnu prežiť… Psychiatri tvrdili, medzi nimi i slávny doktor Plzák, že práve tento nesmierne traumatizujúci zážitok u Kopeckého spustil závažnú psychickú poruchu. Zmietal sa medzi výkyvmi nálad: keď bol vo fáze depresie, bol nevrlý, mrzutý, neschopný sa sústrediť a pracovať, keď nastúpila fáza mánie, zmenil sa na charizmatického zvodcu. Dobýjal ženy, hýril vtipom a nápadmi, v spoločnosti doslova žiaril.    

Kliknite do galérie fotografií pod článkom.