Uháňala ho aj Věra Chytilová
Nezávideniahodné je, maniodepresívnu psychózu zdedila aj Kopeckého dcéra Jana Kateřina, ktorú mal z prvého manželstva s herečkou Stellou Zázvorkovou a ktorá v šestnástich rokoch spáchala samovraždu. Ale zdedila ju aj Milošova druhá dcéra Barbora, ktorá vraj za to otca dodnes preklína.

s
Zdroj: Profimedia

Kopecký spočiatku menil manželky ako obleky. Do chomúta ho veľmi chcela dostať aj modelka a neskoršia filmová režisérka Věra Chytilová. Vždy, keď mu prišla na neveru, sa Miloš tváril, že si ju vezme a ona sa upokojila. Nakoniec Chytilová, ktorá túžila po dieťati, pochopila, že z vetroplacha Kopeckého ideálny otec ani manžel nikdy nebude. Po Stelle Zázvorkovej sa herec oženil s nádhernou krásavicou Kateřinou Soukupovou, ktorá pochádzala z bohatej kulackej rodiny. Keď sa vo februári 1948 dostali k moci komunisti, označili ju za človeka, ktorý sa štíti práce a skončila ako vodička električky. Neskôr zrejme emigrovala.

Mal iba mňa

Tretíkrát sa Kopecký ženil ako zloduch Hogofogo. Keď natáčal kultovú filmovú paródiu Limonádový Joe, zamiloval sa do tanečnice Jany Lichtenbergovej, ktorá sa podobala na herečku Brigitte Bardot. Svadba bola po krátkej známosti a krátke bolo aj ich manželstvo. A potom prišla na rad štvrtá manželka – Jana Křečková, ktorá s hercom vydržala 30 rokov! Až do jeho smrti 16. februára 1996.