Hovoríme o prsteni, akým sa pýšila aj nebohá princezná Diana. Dostala ho od princa Charlesa v roku 1981 v deň svojich zásnub, keď sa ešte volala Diana Spencer.

Dana Morávková a princezna Diana
Zdroj: Instagram
Dana Morávková a princezna Diana

Prsteň bol svojim spôsobom z Dianinej strany prejavom rebelstva, lebo sa vymykal z prísnych kráľovských tradícií. Šperku dominoval tmavomodrý 12-karátový (podľa niektorých zdrojov 18-karátový) zafír zasadený do 18-karátového bieleho zlata. Obkolesovalo ho štrnásť diamantov. A presne tento prsteň bolo niečo, čo mnohých Britov poriadne šokovalo! Vtedy iba 19-ročná budúca princezná z Walesu bola totiž natoľko odvážna, aby si dovolila vyčnievať z radu a prelomila etiketu konzervatívnej kráľovskej rodiny. Jej zásnubným prsteňom totiž padla diamantová tradícia kráľovskej rodiny. Po dlhé roky bolo totiž zvykom žiadať o ruku práve diamantovým prsteňom.

Dana Morávková
Zdroj: Instagram
Dana Morávková

Ako sa však k Diane nevšedný a najmä rebelský zásnubný dar dostal? Diana si ho jednoducho vybrala z katalógu klenotníckej firmy (dovtedy si prstene nechávali robiť na objednávku), lebo sa jej páčil. Tým porušila dlhoročný zvyk. Prsteň stál v tom čase asi 28 500 libier, dnes je jeho hodnota nevyčísliteľná.