Hudobné pódium vymenil načas za prostredie, ktoré si delí so zvieratkami. Kvôli koronakríze totiž prišiel o príjem. To pravé koncertné vystupovanie je ešte v nedohľadne, a tak sa zamestnal ako predavač v jednom z najväčších chovateľských obchodov na Slovensku. K zákazníkov je veľmi priateľský, zvieratká ho zbožňujú. Nebojí sa robiť ani manuálne. Skrátka, kto by čakal nejakú celebritnú fajnovku, bude príjemne prekvapený. A ako na neho v obchode reagujú fanúšikovia a poštípal ho už v práci had alebo tarantula?

Zvažoval vykladanie kamiónov, kuriérsku službu, SBS...
Zdroj: Super zoo
Zvažoval vykladanie kamiónov, kuriérsku službu, SBS...

Spomenieš si ešte na svoju prvú brigádu/prácu? Prvú výplatu?
Áno veľmi dobre si spomínam. (Smiech) Bolo to moje prvé husľové vystúpenie, ktoré som mal zaplatené. Mal som čerstvých 18 a dostal som pozvánku ísť hrať do Erfurtu v Nemecku pri príležitosti volieb prezidentov právnických spoločností. Zaplatil som si z toho vodičák!

Nad akými pracovnými možnosťami si okrem Super zoo ešte uvažoval, keď prišla kríza?
Nemal som konkrétnu predstavu. Zvažoval som vykladanie kamiónov, kuriérsku službu, SBS… hľadal som proste čokoľvek.

Ako dlho už pracuješ v Super zoo a na akej pozícii?
V Super zoo som od apríla, takže o chvíľu to bude pol roka. Začínal som na pokladni, ale potom mi vedenie ponúklo pozíciu vodiča v rámci služby najrýchlejšieho rozvozu. A tak som v podstate kuriér, ale keďže neviem len tak nečinne sedieť, tak keď nemám objednávku na rozvoz, snažím sa pomáhať v sklade a na predajni.

Baví ho čokoľvek. Vykladanie tovaru, naceňovanie, čistenie...
Zdroj: Super zoo
Baví ho čokoľvek. Vykladanie tovaru, naceňovanie, čistenie...

Bolo náročné sa zaškoliť? Čo ťa na práci najviac baví?
Práve naopak. Keďže som vyrastal v prostredí so zvieratami, tak mám k nim veľmi dobrý vzťah. To je podstatné. Ostatné sa človek naučí. Nieje to tak ťažké. Baví ma čokoľvek. Vykladanie tovaru, naceňovanie, čistenie… ale ten kontakt so zvieratkami ma baví asi najviac.

Vyštudovaný huslista ako ty si musí dávať pozor na prsty. Už ťa v práci poštípal had alebo tarantula?
To je pravda, mal by som si na ne dávať pozor. Aj sa snažím, ale neviem robiť nič na polovičný výkon, tak občas si niečo presilím. Ale zvieratko mi zatiaľ neublížilo žiadne.