1175861076
Zdroj: WPA Pool
1175861076

Rozhodnutie kráľovnej je jasné a začína platiť od apríla. Mladší zo synov princa Charles a Diany sa týmto spôsobov zbaví pút, ktoré ho držia v Británii a môže nezávisle žiť v Kanade, kam sa s rodinou uchýlil. Už nebude nazývaný princom Harrym, vojvodom ani Sussexom. Stráca nároky na používanie titulov, hoci jeho sesternice sú na tom opačne. Princezné Beatrice a Eugenie, ktoré sú dcérami ďalšieho syna kráľovnej, konkrétne princa Andrewa, nepracujú v prospech kráľovnej, žijú si vlastný život, a predsa majú kráľovské hodnosti a smú ich používať. Kde je teda spravodlivosť?

Princ Harry a Meghan Markle sú často označovaní ako
Zdroj: REX / Shutterstock Editorial / Profimedia
Princ Harry a Meghan Markle sú často označovaní ako "superstars" kráľovskej rodiny.

Odborníci na royalovskú rodinu predpokladajú, že ide o jasný zámer. "Odstránenie" Harryho a jeho manželky sa javí ako jeden z krokov, ktorým sa má do budúcna zoštíhliť monarchia. Budúci kráľ Charles vraj plánuje radikálne obmedziť počet pracujúcich členov kráľovskej rodiny, ktorí na svoju činnosť a reprezentovanie čerpajú peniaze verejných financií. A Harry do tohto plánu zapadol. Pokiaľ to takto naozaj bude, zoštíhlenie ušetrí krajine milióny libier. 

Dohady však zatiaľ idú bokom, faktom je len to, že vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu prídu o svoje tituly a stanú sa naoko obyčajnými ľuďmi. Sami po tom túžia, a tak je toto rozhodnutie  momentálne tým najlepším pre všetkých. VIAC SA DOČÍTATE V GALÉRII.

Autor: ling
Foto: Getty Images, Profimedia