Speváčka či herečka?
K speváckej kariére ju „dotlačil“ otec, keď ju v roku 1963 prihlásil do súťaže Hľadáme nové talenty. Hanka zvíťazila a zaujala až tak, že ju oslovil Ostravský rozhlasový orchester aj vtedy populárna skupina Flamingo. Ona však chcela byť už od detstva herečkou. Herectvo začala aj študovať, ale keď v treťom ročníku na brnianskej JAMU ochorela na tuberkulózu a musela školu prerušiť, začala opäť spievať.

Hana Zagorová
Zdroj: Instagram

Choroba ju prinútila stráviť pol roka v nemocnici, druhý polrok mala voľný, a tak spievala naplno. Zakrátko sa Zagorová stala obľúbenou a slávnou. Vrátila sa síce k štúdiu herectva, ale choroba jej opäť prekazila plány. Keď mala 23 rokov, diagnostikovali jej nevyliečiteľnú chorobu krvi, takzvanú paroxyzmálnu nočnú hemoglobinúriu. Ide o rýchly rozpad červených krviniek, ktorých je potom v tele nedostatok. A speváčka musela pravidelne podstupovať transfúzie krvi.

Hana Zagorová
Zdroj: Instagram

Osudové stretnutie
Pre Hanu bolo prelomovým stretnutie s gitaristom Karlom Vágnerom. Nielenže ju ešte viac zviditeľnil ako speváčku, ale prežila s ním aj vášnivý románik. Karel najskôr chodil so speváčkou Evou Pilarovou a v jej kapele aj hral. Odchod z kapely a nový začiatok po Haninom boku mu zachránil život. Keď bol s Hanou na ich prvom spoločnom koncertnom turné, lietadlo, na ktorého palube bola aj jeho stará kapela vracajúca sa zo svojho turné na Kube, havarovalo. Keď sa Karel dozvedel o krutom osude svojich kolegov, zrútil sa a potreboval spriaznenú dušu. Bola ňou Hana. A ponúkla mu na vyplakanie nielen svoje plece... Tak sa začal ich intímny vzťah. Pár tvorili dva roky.