Otec bol majiteľom píly a dcére vybral meno Libuše. Doma ju však prezývali Luba a to jej zostalo na celý život.

Hrala sama pre seba
Detstvo strávila u babičky v Podrkonoší a práve tam vymýšľala svoje prvé predstavenia. Hrala sama pre seba, obecenstvom jej bola okolitá príroda. Odmalička bola pohybovo nadaná, preto bolo prirodzené, že začala chodiť do náchodskej tanečnej školy.

Malování s Veselým seniorem proběhlo 31. 5. 2008 v pražské Valdštejnské zahradě., Image: 271678052, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Night Star
Zdroj: Profimedia

Rodičia chceli mať z Luby lekárku, ju však lákalo herectvo. Nakoniec jej sľúbili, že keď zmaturuje s vyznamenaním, môže študovať v Prahe na konzervatóriu. Hoci mala veľké obavy, ako dopadne matematika, podarilo sa a rodičom neostávalo nič iné ako dodržať sľub.

 

Neúnavná herečka
Luba Skořepová v roku 1944 úspešne ukončila štúdium herectva, o rok dostala angažmán v Štúdiu Národného divadla a od roku 1948 už bola stálou členkou činohry Národného divadla v Prahe. Na divadelnej scéne pôsobila takmer 70 rokov a stvárnila 160 rolí. K tomu treba pripočítať vyše sto filmových postáv po boku slávnych hercov a desiatky nezabudnuteľných úloh v televíznych seriáloch a filmoch. Posledné predstavenie na scéne Národného divadla odohrala v roku 2014 v Gogoľovej hre Revízor.