Kráľovná Alžbeta II.
Zdroj: WPA Pool
Kráľovná Alžbeta II.

Palác, ktorý je domovom a oficiálnym sídlom Alžbety II., má cez 500 zamestnancov. Preto bol vyhodnotený ako rizikové miesto a panovníčka spolu s manželom bola prevezená do Windsoru. Na tomto hrade je služobníctvo oveľa užšie, čo predpokladá menšie riziko. Takisto sa zrušili všetky oficiálne návštevy a vzhľadom na vek kráľovského páru (93 a 98 rokov), ktorý ich radí do najohrozenejšej skupiny, sú Alžbeta II. s Philipom viacmenej izolovaní. Je len otázne, či sa nakazený zamestnanec s kráľovnou stretával alebo nie.

Do karantény musel aj sedemdesiatnik princ Charles.
Zdroj: Samir Hussein
Do karantény musel aj sedemdesiatnik princ Charles.

Najstarší syn kráľovnej, princ Charles, má ešte prísnejšie podmienky ako jeho matka. Je úplne odlúčený od rodiny a v karanténe, pretože bol v priamom styku s nakazeným človekom. Tým je ďalší aristokrat - princ Albert II. z Monaka. Verejnosti odkázal, že sa oňho netreba báť. Britský princ Charles však nikoho ďalej nechce ohrozovať, a tak je v karanténe podobne ako tisícky bežných ľudí po celej Európe.

A čo Kate s Williamom? Tí ešte chodia po oficiálnych povinnostiach, ukazujú sa s dezinfekciou na rukách a stránia sa priameho kontaktu s ostatnými ľuďmi, no plánujú ešte čosi viac. Nakoľko už v krajine uzatvorili školy, vyzerá to tak, že spolu s deťmi odcestujú na bezpečnejšie miesto, ako je okolie Londýna.

Kam sa rodina princa Williama plánuje ukryť a ako koronavírus ovplyvnil ďalších členov kráľovskej rodiny? To sa dočítate v galérii!

Autor: ling
Foto: Getty Images