Jeden z najlepších hokejistov v ére samostatnosti figuroval na zozname hráčov, ktorí sa cez víkend v meste zo srdca Slovenska postarali o nezabudnuteľnú hokejovú akciu. Napokon sa však v spoločnosti viacerých hráčov zlatej generácie neobjavil. „Žení syna, a tak nám oznámil, že nepríde,“ prezradil ešte v sobotu popoludní hlavný organizátor podujatia Richard Lintner pre Šport24.

Príbeh skalického rodáka a jeho nemanželského syna Denisa je športovej verejnosti dobre známy. Pálffy ho splodil ešte ako hráč Trenčína s fanúšičkou Dukly ZUZANOU HUDECOVOU, s ktorou prežil krátky románik. Roky sa však k nemu nepriznával...

Cestu k sebe si našli až v roku 2018, keď Žigo pozval svojho prvorodeného potomka na oslavu 46. narodenín. „Odvtedy sme spolu v kontakte,“ priznal pred časom v rozhovore pre PLUS 7dní Denis Hudec a jedným dychom dodal, že ľady medzi nimi prelomil JOZEF STUMFEL, ktorý kedysi v lige i v reprezentácii tvoril s Pálffym neodmysliteľnú dvojičku. „Keď v Trenčíne Jožko chvíľu hrával, boli sme spolu na pive. Už bolo po sezóne, boli sme veselí, a tak sme poslali tatkovi našu fotku,“ ozrejmil.