Johnny sa bráni a svoje meno sa pokúša očistiť už po druhýkrát, tentoraz na americkom súde vo Virgínii. Svoju exmanželku Amber Heardovú, s ktorou sa rozviedol v roku 2017, žaluje za urážku na cti a ohováranie.

Johnny Depp zatiaľ strávil na lavici obžalovaných štyri dni, jeho manželka Amber Heardová sa podrobí krížovému výsluchu o pár dní, presnejšie 16. mája. Počas tejto doby sudca vyhlásil pauzu a porota si počas nej nebude môcť čítať správy ani sledovať televíziu, aby ich v nej náhodou niečo neovplyvnilo.

O čo v spore ide? Depp podal žalobu na Amber kvôli jej stĺpčeku v denníku The Washington Post, ktorý ešte v roku 2018 uverejnil príspevok o tom, že texaská herečka sa považuje za „verejne známu tvár domáceho násilia“, aj keď meno násilníka denník neuvádzal. Depp sa však v príspevku našiel a tvrdí, že kvôli nemu prišiel o prácu v niekoľkých výnosných filmoch, tak žiada od svojej ex manželky náhradu škody vo výške 50-miliónov dolárov. Johnnyho napríklad škrie, že mal točiť šieste pokračovanie Pirátov Karibiku a dostať za to 22,5 milióna dolárov. Pre spor s Amber Heardovou sa nič nedialo, tak nedostal nič.

Herečka zasa tvrdí, že ju jej bývalý manžel týral a sexuálne zneužíval a požaduje za svoje utrpenie odplatu vo výške 100-miliónov.