"Anne Heche pri autonehode žiaľ utrpela ťažké anoxické poškodenie mozgu a leží stále v kóme. Nie je očakávané, že prežije," píše sa vo vyhlásení, ktoré poskytla herečkina rodina všetkým relevantným americkým médiám. Ďalej ďakuje obrovskej podpore a starostlivosť, ktorej sa herečke dostalo.

"Chceli by sme sa všetkým, ktorí poslali priateľské želania a modlitby za Annino uzdravenie poďakovať, taktiež ďakujeme angažovaným pracovníkom a zdravotným sestrám, ktorí sa o Annu starali v Grossman Burn Centre vo West Hills Hospital," píše sa v prehlásení.

Zbesilá jazda pod vplyvom kokaínu

Herečka Anne Heche (53) sa 5. augusta v uliciach Los Angeles rútila so svojím Minicooperom pomedzi rodinné domy a jazdila ako šialená. Najprv nabúrala do garáže, no keď jej miestni utekali na pomoc a prosili ju, aby vystúpila, ona ich odignorovala, zaradila spiatočku a dupla na plyn. 

Herečka nebola úplne pri zmysloch, vyšetrovanie ukázalo, že bola pod vplyvom kokaínu, a naviac, v odkladacom priestore pri riadiacej páke mala položenú sklenenú fľašu, ktorá pôsobila, že sa v nej nachádza alkohol. To by napokon vysvetľovalo jej zbesilú jazdu. Herečka chvíľu potom opäť zišla z cesty, v obrovskej rýchlosti prerazila živý plot a narazila do neďalekého domu.