Šokujúce pravidlo: Princ William aj princ George môžu prísť o trón, ak...
sa s ohľadom na jej vek onedlho skončí. Jej nástupcom je syn Charles a po ňom nasleduje princ William a jeho najstarší George. Táto postupnosť je svetu dobre známa, no tušili ste, že o trón pokojne môžu prísť?

VIDEO: Plešina princa WilliamaVládnutie a jeho predávanie ďalej je v Británii ošetrené nielen rodinnými putami, ale aj štatútom schvaľovaným parlamentom. Je teda oficiálne ustanovené, kto a ako sa dostáva k moci a tiež je uvedené, kto je z nástupníctva vyčlenený. Pre verejnosť je šokom, že rímsky katolík panovať nemôže, hoci by aj bol v poradí.

Kráľovná má strach! Zopakuje sa mrazivá história s Dianou? Pozrite, čo spravila kvôli Meghan!

Šokujúce pravidlo: Princ William aj princ George môžu prísť o trón, ak...

Členovia kráľovskej rodiny sú od 16. storočia súčasťou anglikánskej cirkvi a samotná kráľovná či kráľ sú dokonca jej hlavou. Práve preto je ustanovené, že panovník nemôže byť iného vyznania a pokiaľ by sa viery zriekol, bude zbavený koruny. Ak by teda niekedy došlo k tomu, že nástupca na trón konvertuje, pripraví sa tým o najcennejší titul svojej krajiny.

Takáto situácia ešte v britskej kráľovskej rodine nenastala, ktovie, čo však bude v budúcnosti. Kedysi nepripadali do úvahy ani "pofidérne" vzťahy, no dnes už vieme, že kráľ Eduard VIII. abdikoval práve kvôli láske k neurodzenej rozvedenej žene. Panovníkmi najbližších desaťročí budú Charles, William a George, tak uvidíme, čo ich kraľovanie prinesie...

Viac sa dozviete v galérii pod článkom!

Autor: ling
Foto: Getty Images, royal mail