Stále usmiata moderátorka nám prezradila recept na nákup darčekov bez stresu a preplnených nákupných centier. "Vždy po letných prázdninách začnem zamýšľať nad tým, čo by koho potešilo. A potom to postupne začínam realizovať. Niečo kupujem osobne v kamenných obchodoch, ale väčšinou cez internetové stránky. So zážitkovými darčekmi nemám najlepšie skúsenosti, tie kupóny veľakrát ostanú zabudnuté a nevyužité, takže tejto forme obdarovania sa vyhýbam."

Andrea Pálffy Belányiová
Zdroj: Marian DatkoJOJ
Andrea Pálffy Belányiová

Necháva si darčeky zabaliť nejakou službou? "Balíky pekne sama zabalím, ale až krátko pred Štedrým večerom. Dovtedy ich mám poschovávané, aby ich nikto nenašiel, a niekedy mám problém ich aj ja sama nájsť," smeje sa moderátorka a mama už 15-ročnej Saskie, ktorá sa stále borí so zdravotnými problémami. Na jeden vianočný darček z jej detských čias s úsmevom spomína dodnes: "Najväčšiu radosť mala asi z takých malých myšičiek a škrečkov na baterky. Mali sme ich asi šesť-sedem a chodili krížom-krážom po celom byte a ona za nimi. To bolo zlaté. Stále ich máme odložené."

Podľa Andrey Pálffy Belányiovej (46) je pre ňu najťažšie, a to nielen počas sviatkov, zosúladiť prácu a starostlivosť o dieťa a o domácnosť. Keďže jej rodina – rodičia aj sestra – sú v Košiciach, musela si nájsť opatrovateľky. "Venujú sa Saskii, keď som v práci. Nie je jednoduché si niekoho cudzieho pustiť do domácnosti a nechať s ním svoje dieťa, ale musela som sa to naučiť a zvyknúť si na toto. Ale sú to veľmi príjemné ženy a som rada, že nám prišli do života," povedala pre Báječnú ženu.