Kvôli rasovej šikane vyvolanej farbou pleti sa krásna Nyakim chcela vzdať svojho sna stať sa modelkou, jej úsilie zavŕšené úspechom ju však presvedčilo o tom, aby o sebe viac nepochybovala. Ako 24-ročnú ju na Instagrame sledovalo už 350-tisíc fanúšikov a predvádzala pre renomované značky ako  Calvin Klein, Fashion Nova, Aldo či Cosmopolitan.

„Čierna nie je farbou smútku, smrti, ani zla. Ja som Kráľovná temnoty, ktorá prináša svetlo a lásku ľuďom naokolo.“
Nyakim Gatwech

Jej cesta ku sláve však nebola jednoduchá. Nyakim strávila svoje detstvo v utečeneckom tábore v Afrike a jej matka utiekla z krajiny skôr, ako sa jej narodila, kvôli sudánskej vojne. Jej staršia sestra zomrela a brata zjazvili. Keď sa rodina presťahovala do USA, začala trpieť depresiami. Spolužiaci sa jej smiali, že je čierna a špinavá alebo sa „musí usmiať, aby si ju vôbec všimli“.

Každú noc sa budila zo spánku a želala si vybieliť kožu ako to robilo mnoho sudánskych žien a ľudia jej to bez okolkov odporúčali. Urobila tak aj jej mladšia sestra, ktorá to však dnes ľutuje a povedala jej: „Nevybieliš tým len svoju kožu, ale aj svoju myseľ,“ varovala ju.

Túto myšlienku preto Nyakim vytlačila z mysle a naučila sa svoju jedinečnú krásu milovať. Modelka inšpirovala mnoho žien po celom svete, aby akceptovali svoju jedinečnosť a rešpektovali sa. „Spýtali sa ma, či sa mi páči moja prezývka. Povedal som, že áno. Čierna nie je farbou smútku ani smrti ani zla. Ja som Kráľovná temnoty, ktorá prináša svetlo a lásku ľuďom naokolo,“ povedala o svojej verejnej prezývke modelka.

Kliknite do galérie fotografií pod článkom.