Čo ju trápi?
Čo ju trápi?
Herečka Zdena Studenková (65) je známa svojím starostlivo pestovaným zovňajškom, ráznosťou a rozhodne nikdy si nedáva servítku pre ústa.

Napriek tomu, že sa jej darí a okrem kariéry a milovaného partnera si užíva aj úspech a slávu, nemala to však v živote vždy také ľahké. Ako dieťa si totiž prešla ozajstným peklom.

V šesťdesiatych rokoch totiž jej otca uväznili na osem rokov do väzenia ako politického väzňa. Sedel v prvej – najťažšej nápravno-výchovnej skupine medzi vrahmi a násilníkmi. Tak sa občas dozvedeli, že bol v nemocnici lebo oslepol či ho operovali po tom, ako prehltol lyžičku. Že jej otca poslali do „lochu“ Zdena ako dieťa najskôr nevedela. Jedného dňa proste neprišiel domov a mama o tom nehovorila.

S rodičmi
S rodičmi

Keď vyšla pravda najavo, v škole sa z mladej Zdeny stal okamžite outsider, ktorého vyčlenila vtedajšia riaditeľka z kolektívu a zakazovala deťom, aby sa s ňou rozprávali. Našťastie bola najlepšou žiačkou na škole, tak ju museli akceptovať. Aby si však dokázali svoju pravdu, presadili ju z prvej lavice do poslednej a to sa Zdene nepáčilo.

Zlé bolo, aj keď išli s mamou na návštevu otca do väzenia. V jednej miestnosti sa tlačilo päťdesiat väzňov. Jediným zdrojom tepla bola malá piecka, takže podmienky za mrežami boli naozaj drsné. Keď jej otca – ktorý bol vyhláseným fešákom a o ženy vraj nemal nikdy núdzu, prepustili z basy, začalo sa v ich rodine peklo. Otec sa zmenil na vyšetrovateľa, obom „dievčatám“ aj všetko zakazoval. Tak sa aj s mamou pobalili a opustili ho.

Tajná minulosť Zdeny Studenkovej: Väzenie, vyšetrovanie... časy, na ktoré chce radšej zabudnúť!

Viac sa o Zdene, jej rodičoch, ale aj časoch, kedy o kariére herečky ešte len snívala, dozviete v našej galérii pod článkom.

Autor: mam
Foto: Profimedia, archív